Jakub Forgács Hokej

Zvolenských hokejistov čakal boj pod Zoborom. Domov sa však vracajú bez bodu

Hokejistov HKM čakal ťažký súper. Na súperovom ľade čelili rozbehnutým Nitranom. Ako sa darilo našim hokejistom?

Ilustračný obrázok k článku Zvolenských hokejistov čakal boj pod Zoborom. Domov sa však vracajú bez bodu
4

Prvú väčšiu príležitosť zápasu medzi Nitrou a Zvolenom mali domáci, keď v 5. minúte adresoval Blackwater prihrávku na Slováka, ale Baroš puk vyrazil. V 7. minúte sa dostal k slovu štvrtý nitriansky útok a Barošovi pohrozili Chalupa aj Piačka. Hostia sa dopúšťali v obrane veľkých chýb, ktoré však ofenzíva Nitry nedokázala premeniť. Zvolen mal na hokejke prvý gól v 13. minúte, keď si z druhej vlny nakorčuľoval Mráz, ale puk mu nesadol ideálne. Skóre sa po prvýkrát menilo 39 sekúnd pred koncom tretiny, keď v oslabení skóroval Štefanka – 1:0.

V úvode druhej tretiny založili domáci rýchlu priamočiaru akciu na tri dotyky a na jej konci bol Krištof – 2:0. Akciu z druhého gólu zopakovali Nitrania ako cez kopirák aj pri treťom góle v 25. minúte a úspešným strelcom bol opäť Krištof. V bráne nahradil Baroša Šimko. Hostia kopili obrovské množstvo chýb, ktoré Nitrania dokázali využívať. Štvrtý gól do zvolenskej siete strelil Blackwater. V 35. minúte znížil na 1:4 Ďaloga. Šancu na ďalší gól hostí mal obranca Hraško, ale Valent si s jeho strelou poradil.

Začiatok tretej tretiny bol plný nepresností. V 47. minúte sa peknou individuálnou akciou predviedol hosťujúci Majdan, ktorý obišiel okrem obrany aj brankára Valenta a zasunul puk do brány – 4:2. Šancu na zvýšenie skóre mal Piačka, ale jeho strelu pokryl Šimko. „Bryndziari“ si vo zvyšku tretiny už nevypracovali vyložené šance na skorigovanie skóre. Hostia v závere skúsili ešte hru bez brankára, ale bol z toho už len gól na 5:2 z hokejky Macíka.

Andrej Kmeč, tréner HK Nitra: „Chcel by som chalanov pochváliť, že tie veci, ktoré sme si povedali sme aj plnili. Samozrejme boli tam aj nejaké drobné chyby, ale oproti zápasu v Trenčíne hráči plnili veci, ktoré sme chceli. Jasne sme išli za víťazstvom, aj keď prvá tretina bola trochu opatrná, nevytvorili sme si tam toľko šancí a taký tlak, ale v druhej tretine si šance vedeli vytvoriť aj sme ich premenili. Do tretej tretiny sme vstúpili s tým, že zápas ideme dohrať tak, aby sme nepripustili žiadnu drámu, čo sa nám podarilo, aj keď súper dal druhý gól, ale myslím si, že sme to mali pod kontrolou a zaslúžene vyhrali.“

Milan Staš, tréner HKM Zvolen: „Prvú tretinu sme nezačali zle, udržali sme hru vyrovnanú. Pokazili sme dve presilovky, ktoré mali byť našou výhodou, ale boli skôr nevýhodou. V závere tretiny sme aj inkasovali. V šatni sme si niečo povedali, ale žiaľ neplatilo to. Domáci nás prečíslovali, čo sme mali robiť my. Robili sme chyby a tam bolo to hrozivé skóre 4:0. V tretej tretine sme ukázali svoju tvár. Začali sme viac korčuľovať, dohrávať súboje, strelili sme gól, trochu nás to naštartovalo, ale žiaľ nepodarilo sa nám priblížiť gólovo tak, aby sme mohli zápas otočiť. Nepomohla ani záverečná powerplay, v ktorej sme inkasovali, ale chlapcov môžem pochváliť fakt len za tretiu tretinu, že to nevzdali a nevezieme si domov debakel.“

HK Nitra – HKM Zvolen 5:2 (1:0, 3:1, 1:1)

• Góly: 20. Štefanka (Bajtek, Ordzovenský), 21. Krištof (Milam, Ordzovenský), 25. Krištof (Štefanka, Mezei), 27. Blackwater (Ondrušek), 60. Macík – 35. Ďaloga (L. Jurík, Žilka), 47. Majdan (Zuzin)
  • Rozhodovali: Stano, Müllner – Šefčík, Junek
  • Vylúčení: 4:1, navyše: Slovák (Nitra) 10 minút za nešportové správanie
  • Presilovky: 0:0
  • Oslabenia: 1:0
  • 2671 divákov.
  • Nitra: Valent – Ordzovenský, Milam, Rais, Mezei, Pupák, Kuzma, P. König – H. Ručkay, Slovák, Blackwater, Štefanka, Krištof, Bene, Macík, Paukovček, Bajtek, Chalupa, Ondrušek, Piačka
  • Zvolen: Baroš (25. Šimko) – Hraško, M. Novák, Valenta, Krejči, Ivan, Plekhanov, Dubeň, Habšuda – Klhufek, Mráz, Zuzin, Majdan, Puliš, Kelemen, Petráš, L. Jurík, Šišovský, Ďaloga, Jakubík, Žilka