Stanislav Černák Hokej

Adrenalínový zápas v Skalici: Zvolenčania mali v nájazdoch viac šťastia

Zvolenskí hokejisti ako tak odčinili nedávnu vysokú domácu prehru s Piešťanmi. Na Záhorí si pripísali do tabuľky dva cenné body.

Ilustračný obrázok k článku Adrenalínový zápas v Skalici: Zvolenčania mali v nájazdoch viac šťastia
Zdroj: Webnoviny.sk

Zvolenčania sa v presilovej hre dostali do vedenia gólom Chovana. Skaličania odpovedali zvýšenou bojovnosťou, pred Šimkovou bránkou bolo neraz horúco. Vyrovnávajúci gól prišiel v 14. minúte, keď sa samostatne presadil Trška. V závere tretiny mali hostia výhodu presilovej hry, no nedokázali ju zužitkovať.

Rozhodovali až nájazdy

Podarilo sa im to na začiatku druhej tretiny, keď po peknej akcii presne namieril Síkela. V ďalšom priebehu zápasu sa domáci úporne snažili, no ich akcie nemali pred bránkou potrebný dôraz. Podarilo sa to až Jankovičovi, ktorý šikovne pred bránkou tečoval puk za Šimkov chrbát. V závere mali domáci výhodu presilovej hry, no nedokázali vážnejšie ohroziť súperovu bránku.

V tretej tretine od začiatku hrali obe mužstvá nesústredene. Lepšie sa zorientovali hostia a v 44. minúte sa ujali vedenia po presnom zásahu Bortňáka. V týchto minútach bol Zvolen lepším mužstvom, kontroloval hru, no Skaličania v hre bez brankára v poslednej minúte vyrovnali a zápas išiel do predĺženia. V ňom sa nerozhodlo a v nájazdoch bol úspešný Zvolen.

HK 36 Skalica – HKM Zvolen 3:4 pp a sn (1:1, 1:1, 1:1 – 0:0, 0:1) Góly: 14. Trška, 34. Jankovič, 60. Preisinger – 3. Chovan, 23. Síkela, 44. Bortňák, rozhodujúci nájazd Bortňák. Rozhodovali: J. Konc, Baluška – Tvrdoň, Výleta, vylúčení: 6:8, navyše: Pichnarčík (Zvolen) 10 minút za nešportové správanie, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 967 divákov

Hlasy trénerov

Andrej Výboh, tréner Skalice: „My sme išli do zápasu s odhodlaním vyhrať. Úvod bol náš, potom sme však inkasovali. Boli sme strelecky aktívni, musím pochváliť tím, vyrovnali sme v poslednej minúte. V predĺžení sa nerozhodlo, i keď sme mali niekoľko šancí. V samostatných nájazdoch sme už šesťkrát neuspeli.“

Július Šupler, tréner Zvolena: „Myslím si že tento zápas nevynikal, bol taký adrenalínový. Kopilo sa veľa chýb. Som rád, že sme sa dostali do vedenia. Pred koncom sme však inkasovali, čo by sa nemalo stávať. V nájazdoch sme boli šťastnejší.“