Jakub Forgács Správy

Aká je čakacia doba na urgente vo zvolenskej nemocnici? Toto hovoria zistenia INEKO

Inštitút INEKO si posvietil na priemernú dobu čakania pacienta privezeného záchrankou na urgentný príjem. A výsledok?

Ilustračný obrázok k článku Aká je čakacia doba na urgente vo zvolenskej nemocnici? Toto hovoria zistenia INEKO
Zdroj: TASR

Nedávno sme priniesli rebríčky hodnotenia slovenských nemocníc podľa nezávislého inštitútu INEKO. Zameral sa pritom na vybrané ukazovatele ako sú spokojnosť pacientov, kvalita poskytovanej zdravotnej starostlivosti, náročnosť diagnóz, hospodárenie a transparentnosť. Teraz si posvietil aj na niekoľko ďalších hodnôt, medzi nimi aj priemernú dobu čakania pacienta privezeného záchrankou na urgentný príjem.

Celoslovenský priemer 57 zdravotníckych zariadení (štátne univerzitné a fakultné nemocnice, všeobecné a detské fakultné nemocnice) sa za rok 2017 pohybuje na úrovni 16,3 minúty. Najrýchlejší je z tohto hľadiska personál Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, kde sa čaká v priemere iba 11,4 minúty.

V prípade Nemocnica Zvolen (vrátane prevádzky v Krupine) si pacienti v priemere počkajú 15,9 minúty, čo je takmer o pol minúty kratšie, než je slovenský priemer.

Úplne najhoršie sú na tom z tohto pohľadu pacienti Nemocnice s poliklinikou Prievidza so sídlom v Bojniciach. Kým sa dostanú na rad, počkajú si až 23,6 minúty.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie