Akcia, akú Lanice ešte nezažili. Poriadna dávka country aj s Ivanom Mládkom

Tohtoročná Country záhrada bude mať nezvyčajnú atmosféru. Uskutoční sa totiž v mestskom parku a bude sa tak nielen spievať, ale aj opekať a stanovať.

Eva Drugdová

Po prvý raz sa v mestskom lesoparku Lanice uskutoční zvolenský festival Country záhrada. Jubilejný desiaty ročník bude v piatok 18. augusta a chýbať nebude Banjo Band Ivana Mládka.

„Chceme festivalu dodať pravú trampskú atmosféru, ku ktorej neodmysliteľne patrí stanovanie a posedenie pri ohni,“ hovorí Daniel Axmann, referent kultúry mesta Zvolen, ktorý stál pri zrode podujatia. Sám je členom známej zvolenskej country skupiny Pacipacifik a má ku country veľmi blízko.

Zvolenský festival Country záhrada sa stal už tradíciou, za ktorou prichádzajú ľudia zo širokého okolia. Počas uplynulých rokov vystúpili na ňom country legendy ako Zelenáči, Lojzo, Alan Mikušek, Plavci, Cop, Taxmeni či Willie Jones Band z USA.

Na aktuálny ročník okrem Ivana Mládka zavítajú kapely BB Country, LCB, Heartbeats, tanečná skupina Colorado a nebude chýbať westernová show v podaní Túlavých vlkov.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Odporúčame