Jakub Forgács Správy

Aktuálne REBRÍČKY slovenských škôl: Ktoré zvolenské sa dostali najvyššie?

Najnovšie hodnotenie škôl podľa inštitútu INEKO je na svete. Pozreli sme sa na to, ako sa vo vylepšených rebríčkoch umiestnili tie zvolenské.

Ilustračný obrázok k článku Aktuálne REBRÍČKY slovenských škôl: Ktoré zvolenské sa dostali najvyššie?
Zdroj: TASR

Inštitút pre ekonomické a sociálne reformy (INEKO) zverejnil vylepšené rebríčky základných a stredných škôl na Slovensku, ktoré boli doplnené o údaje za viacero sledovaných ukazovateľov. „Doplnili sme aktuálne údaje o výsledkoch žiakov v celoštátnych testovaniach piatakov a deviatakov na ZŠ a tiež výsledky absolventov SŠ v externej časti maturitných skúšok, pričom novinkou je pridanie výsledkov z cudzích jazykov na úrovni C1 (v predmetoch anglický a nemecký jazyk),“ uvádza INEKO.

Podľa rebríčka sa tak najlepšou základnou školou na Slovensku stala Základná škola Krosnianska 4, Košice – Dargovských Hrdinov, víťazom v kategórii stredných škôl sa stala Obchodná akadémia, Kukučínova 2, Trnava a najlepším gymnáziom je podľa hodnotenia INEKO Škola pre mimoriadne nadané deti – Gymnázium, Teplická 7, Bratislava – Nové Mesto.

Zo zvolenských škôl v celoslovenskom hodnotení najlepšie obstála Základná škola Petra Jilemnického 2. V kategórii základných škôl sa umiestnila na peknom 13. mieste. Pri hodnotení škôl v rámci Banskobystrického kraja však máme v TOP 30 podstatne viac zástupcov.

Najlepšie zvolenské školy

Medzi základnými školami sa najlepšie viedlo Základnej škole Petra Jilemnického 2, ktorá medzi školami Banskobystrického kraja získala tretie miesto. Základná škola Hrnčiarska 1 skončila piata, Základná škola Hodžova 9 ôsma, Základná škola M. Rázusa 3 sa ušlo 19. miesto a na 28. pozícii skončila Základná škola Námestie mládeže 17.

V rámci stredných odborných škôl je podľa hodnotenia inštitútu na tom v kraji najlepšie Stred. zdravot. škola J. Kozáčeka 4, ktorá si vyslúžila piate miesto. Na 30. pozícii skončila SOŠ drevárska Lučenecká 17. No a medzi gymnáziami sa v kraji Gymnázium Ľ.Š. Hronská 3 umiestnilo na siedmej priečke.

Najlepšou základnou školou v Banskobystrickom kraji sa stala Základná škola SSV Skuteckého 8, Banská Bystrica. Najlepšou strednou odbornou školou Obchodná akadémia Lúčna 4, Lučenec a najlepším gymnáziom Gymnázium J. G.Tajovského 25, Banská Bystrica.

Upozornenie

INEKO upozorňuje, že hodnotenie výsledkov žiakov nezohľadňuje rozdiely medzi žiakmi jednotlivých škôl spôsobené inými faktormi, než je vzdelávací proces (napríklad rozdiely v sociálnom zázemí) a nemeria ani pridanú hodnotu školy, čiže to, aké zručnosti a vedomosti škola v danom období odovzdala svojim žiakom, a preto komplexne nevypovedá o kvalite školy.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie