Jakub Forgács Správy

Aktuálne správy zo Zvolenskej Slatiny: Ako to v obci vyzerá po veľkej povodni?

Voda zo Slatiny ohrozovala počas povodne miestne komunikácie i okolité domy v obci.

Ilustračný obrázok k článku Aktuálne správy zo Zvolenskej Slatiny: Ako to v obci vyzerá po veľkej povodni?
14
Galéria
Zdroj: TASR/Ján Krošlák

Situácia v obci Zvolenská Slatina vo Zvolenskom okrese je po povodni stabilizovaná. Vo štvrtok to povedala starostka obce Mária Klimentová. „Prestalo pršať, voda v Slatine postupne klesá a cesty sú prejazdné,“ dodala.

Škody veľké nie sú

Vodný tok rieky Slatina sa v uplynulých dňoch pre výdatný dážď vylial z koryta na poľnohospodársku pôdu. Najhoršia situácia bola práve na toku tejto rieky. V súčasnosti hasiči stále odčerpávajú vodu zo zaplavenej dediny a monitorujú situáciu. Ráno obišla starostka rodinné domy, škody však veľké nie sú.

„Horšie sú na tom záhrady a dvory rodinných domov,“ spomenula s tým, že v obci aj naďalej platí tretí stupeň povodňovej aktivity. S hasičmi sa samospráva dohodla, že počkajú, aké počasie bude v najbližších dňoch a či sa aktuálna situácia zmení.

Pre vysokú hladinu vodného toku Slatina sa vo Zvolenskej Slatine zdvihla aj hladina toku Rybný potok, čo spôsobilo vyliatie vôd cez brehové čiary. Rovnako na tom bol aj Slatinský potok. Starostka však spomenula, že voda na týchto miestach klesla a potoky sú už vo svojich korytách.

Ohrozovala aj domy

Voda zo Slatiny ohrozovala počas povodne miestne komunikácie i okolité domy v obci. „Hasiči nainštalovali v najkritickejších miestach povodňové vaky, obec spolu s dobrovoľnými hasičmi pripravila viac ako 450 vriec, ktoré rozviezli do ohrozených obydlí. Zároveň sme nepretržite prečerpávali vodu,“ zhrnula Klimentová.

S výdatnejšími zrážkami na takmer celom Slovensku treba počítať aj vo štvrtok, najmä popoludní. Slovenský hydrometeorologický ústav vydal výstrahu prvého stupňa, ktorá má platiť od 18.00 hod. Výnimkou sú len niektoré okresy Trnavského, Nitrianskeho kraja či v Bratislavskom kra­ji.

V priloženej fotogalérii si môžete pozrieť, ako vyzerala situácia vo Zvolenskej Slatine počas dlhotrvajúceho daž­ďa!

Foto: ilustračné

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

V OBRAZOCH: Situácia vo Zvolenskej Slatine počas dlhotrvajúceho dažďa
14
Galéria
Zdroj: TASR/Ján Krošlák
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

Najčítanejšie