Krimi

Alkohol za volantom? Neskutočné, zvolenskí policajti načapali až 7 vodičov, FOTO

Všetkých obvinených vodičov po procesných úkonoch umiestnili do policajnej cely a na súde si vypočujú svoj trest. Najviac nafúkala žena.

Ilustračný obrázok k článku Alkohol za volantom? Neskutočné, zvolenskí policajti načapali až 7 vodičov, FOTO
8
Galéria

Až siedmich vodičov s viac ako jedným promile alkoholu prichytili zvolenskí policajti počas uplynulého predĺženého víkendu v okresoch Zvolen, Detva a Krupina. Najviac, 3,31 promile, nafúkala 37-ročná Marianna z Červenej Hory pri Krupine.

Ako uvádza banskobystrická krajská polícia na sociálnej sieti, ženu polícia zastavila neďaleko bydliska počas jazdy po miestnej komunikácii. Po tom, ako nafúkala, ju obvinila z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky.

Aj bez vodičáku

Polícia obvinila z prečinu marenia výkonu úradného rozhodnutia aj 51-ročného Stanislava z Bardejova, ktorý nafúkal 1,77 promile alkoholu. „Za jazdu pod jeho vplyvom v júli 2019 mu bol uložený aj trest zákaz viesť motorové vozidlá až do júla 2024,“ uvádza polícia na sociálnej sieti.

Ďalší z obvinených vodičov, 35-ročný Roman z Detvy, sa opitý zrazil s ďalším autom. Namerali mu 1,79 promile alkoholu v dychu. Šoféroval aj napriek tomu, že nie je držiteľom vodičského oprávnenia.

Havarovali opití

V nedeľu (10. 5.) večer dvaja mladí vodiči havarovali, keď si predtým vypili. Najskôr 29-ročný Peter z Dudiniec v Teranoch v okrese Krupina počas rýchlej jazdy vbehol do regulačného kanála. Nafúkal 2,83 promile.

Neskôr 20-ročný Erik z Hokoviec medzi obcami Medovarce a Domaníky v okrese Krupina v zákrute jazdil neprimerane rýchlo a narazil do stĺpa elektrického vedenia. „Náraz bol taký silný, že sa stĺp odlomil, čím došlo aj k prerušeniu dodávky elektriny,“ píše polícia na facebooku. Mladík nafúkal 1,79 promile. Ani jeden zo spomenutých vodičov sa nezranil.

Všetkých obvinených vodičov po procesných úkonoch umiestnili do policajnej cely. Polícia v Banskobystrickom kraji v uplynulom týždni zachytila až 42 vodičov, jazdiacich pod vplyvom alkoholu.

Zábery zo spomínaných nehôd nájdete v priloženej fotogalérii!

V OBRAZOCH: Vo Zvolenskom okrese havarovali opití vodiči
8
Galéria
Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie