Správy

Ani vy sa už neviete dočkať? Máme nové INFO o obnove zvolenskej predstanice

Pred stanicou v časti od Višňovského parku až po kruhový objazd majú postaviť úplne novú pešiu zónu a v rámci nej drobnú architektúru, parkovisko, komunikácie a spevnene plochy, nové dopravne značenie, odvodniť sa majú cesty, vybudovať sa má tiež kanalizácia.

Ilustračný obrázok k článku Ani vy sa už neviete dočkať? Máme nové INFO o obnove zvolenskej predstanice
4
Galéria

Spoločnosť TSS Grade z Bratislavy by sa mala stať realizátorom obnovy priestorov pred hlavnou železničnou stanicou vo Zvolene. Vyplýva to z informácií, ktoré zverejnil Úrad pre verejné obstarávanie (ÚVO).

Firma ponúkla za zhotovenie projektu sumu 1,56 milióna eur, čo bolo najmenej spomedzi všetkých piatich uchádzačov o zákazku. Mesto Zvolen získalo na rekonštrukciu predstanice podporu z eurofondov, pričom sa samo bude na projekte podieľať piatimi percentami z oprávnených nákladov.

Pred stanicou v časti od Višňovského parku až po kruhový objazd majú postaviť úplne novú pešiu zónu a v rámci nej drobnú architektúru, parkovisko, komunikácie a spevnene plochy, nové dopravne značenie, odvodniť sa majú cesty, vybudovať sa má tiež kanalizácia. Zrekonštruovať sa má aj verejné osvetlenie a zrealizovať sa majú sadové úpravy a tiež prekládky a ochrana slaboprúdových rozvodov.

Stavba by sa mala zrealizovať za necelý rok od podpisu zmluvy o dielo. Ešte predtým však musí proces obstarávania prejsť kontrolou riadiacich orgánov.

Vizualizácie veľkej revitalizácie predstaničného priestoru vo Zvolene nájdete v priloženej fotogalérii!

Foto: ilustračné

OBRAZOM: Vizualizácie veľkej revitalizácie predstaničného priestoru vo Zvolene
4
Galéria
Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie