Jakub Forgács Správy

Zvolenská nemocnica zaviedla novinku. Toto ocenia mnohí pacienti

V Nemocnici Zvolenn funguje nový elektronický systém na lieky. Pozrite, na čo slúži!

Ilustračný obrázok k článku Zvolenská nemocnica zaviedla novinku. Toto ocenia mnohí pacienti
Zdroj: Nemocnica Zvolen

Zvolenská nemocnica zaviedla v týchto dňoch do prevádzky elektronický systém, slúžiaci na získanie bližších informácií o liekoch, či ďalších údajov o vybranom tovare. Systém využíva zákazník priamo v lekárni. Lekárnik sa tak môže sa plne venovať zákazníkovi. Informovala o tom hovorkyňa Alžbeta Sivá.

Pri výbere liekov a iného sortimentu sú pre zákazníka často rozhodujúce doplňujúce informácie. Po zosnímaní čiarového kódu sa pacientovi zobrazia kompletné informácie o tovare, vrátane jeho aktuálnej ceny. Elektronický systém zobrazuje nielen aktuálnu cenu podľa kategorizácie, ale aj doplatky, ktoré hradí pacient, či prípadnú zľavu, ktorú lekáreň pacientovi poskytuje. Tiež je možné zobraziť bližšie informácie o lieku, vyhľadať jeho generiká, a prehľadávať zoznam súvisiacich diagnóz. Elektronický systém sa tak stáva spoľahlivým informátorom.

„Elektronickým systémom sme vybavili nemocničnú lekáreň s cieľom zjednodušiť naším pacientom prístup k informáciách. Je umiestnený tak, aby bol ľahko dostupný pre každého. Ten si veľmi jednoduchým spôsobom vyhľadá všetko, čo ho zaujíma. Lekárnikovi tak ostáva dostatočný priestor na plnenie povinností. Informácie v systéme sú k dispozícii v troch rôznych jazykoch – slovensky, maďarsky a anglicky“ povedal riaditeľ nemocnice Ján Belanský.

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie