Jana Mlynarova Hokej

Banská Bystrica - Zvolen 3:2

Hoci HKm podal dobrý výkon a prispel tak k dobrej úrovni zápasu, domov sa opäť vracal naprázdno.(1:1, 0:0, 2:1)

V Banskej Bystrici sa hral dramatický hokej .V úvode si vytvorili šance domáci.Hostia ťažili z presilovky keď v 13. min od modrej čiary nahodil puk Pikkarainen a Baláž ho tečoval za chrbát novica v banskobystrickej bránke Vojteka – 0:1. V 16. min po Tománkovej prihrávke využil sólo Bulík a prvá tretina sa skončila nerozhodne. V druhej tretine Bystričania nevyužili vyše minútovú presilovku piatich proti trom. Zvolenčania sa ubránili tvrdou hrou a rozhodca Baluška sa už neodvážil nikoho z hostí vylúčiť.
Vstup do tretej tretiny však vyšiel Banskej Bystrici. Zvolenčania však museli zvýšiť útočnú snahu o vyrovnanie a v následnej presilovke sa im to aj podarilo.Zvolen­čania hrali v 52. min ďalšiu presilovku, no tento raz neskórovali, ale inkasovali. Bystrický gólman sa na nedostatok vzruchu pred sebou sťažovať nemohol, ale už neinkasoval. V poslednej minúte však hrali Zvolenčania power-play, v ktorej Hurtaj trafil do žŕdky a v poslednej sekunde Turek netečoval puk do odkrytej bránky domácich. Dramatický hokej videl vypredaný štadión.