Stanislav Černák Kultúra

Bažant Kinematograf aj toto leto zavíta do Zvolena: Na aké filmy sa môžeme tešiť?

Milovníci sledovania filmov pod holým nebom, zapíšte si do kalendára dátum 16.8.2014. Obľúbený Bažant kinematograf v tento deň zavíta do nášho mesta. Pozrite, aké filmy uvidíme vo Zvolene.

Ilustračný obrázok k článku Bažant Kinematograf aj toto leto zavíta do Zvolena: Na aké filmy sa môžeme tešiť?
Zdroj: Dnes24.sk

Letné večery, otvorené nebo nad hlavou a precízne vybraný film zadarmo! Presne toto budeme môcť zažiť počas augusta vo Zvolene. Aj v našom meste sa totiž zastaví na svojej púti Slovenskom obľúbený Bažant kinematograf. Už po dvanásty raz ľudí pozýva na sériu filmových večerov pod holým nebom s českými a slovenskými filmami. Vo Zvolene sa zastaví na Námestí SNP od 16. do 19. augusta. Ľudia sa môžu tešiť dokopy na štyri atraktívne snímky. Premietanie začne vždy o 21:00.

16.08. Okresní přebor

Predlohou filmu Okresní přebor – Poslední zápas Pepika Hnátka sa stal populárny rovnomenný televízny seriál o svojráznom vidieckom futbalovom mužstve, ktoré je zložené z rôznych postavičiek. Film sa však na rozdiel od seriálu sústreďuje len na jednu postavu. Je ňou legendárny tréner Josef Hnátek (Miroslav Krobot). Film tak rozoberá dilemu muža, pre ktorého je futbal najdôležitejšou vecou v živote. Dokonca je pre neho ochotný aj zomrieť. Je totiž presvedčený, že keď budú hráči plniť jeho pokyny, úspech sa dostaví.

17.08. Fair Play

Film Fair Play sa odohráva v Československu v nedávnych osemdesiatych rokoch. Mladá šprintérka Anna (Judit Bárdos) sa stane členkou Strediska vrcholového športu a má šancu kvalifikovať sa na olympijské hry. Jej matka (Anna Geislerová) a tréner (Roman Luknár) dozerajú na jej tvrdú prípravu a začnú Anne podávať anabolické steroidy.

18.08. eŠteBák

eŠteBák je trpká komédia z obdobia najťažšej normalizácie po okupácii ČSSR vojskami Varšavskej zmluvy v roku 1968. Vracia sa do čias, keď vrcholom prepychu bol farebný televízor a telefón, panelákový byt bol vytúženým bývaním a každé slovo mohlo byť dvojzmyselné, a teda aj potrestané.

19.08. Tigre v meste

Tigre v meste je svieža a netradičná komédia s prvkami detektívneho trileru. Traja kamaráti so zvieracími prezývkami Jazvec (prokurátor, Kristína Tóthová), Holub (milovník poštových holubov, Ľubomír Bukový) a Hyena (kŕmič tigrov, Milan Ondrík) sa stretávajú vo svojej obľúbenej krčme U nosorožca, kde trávia čas pri pive a spoločných rozhovoroch. Keď sa Jazvec rozhodne odtajniť svoju lásku k redaktorke (Diana Mórová) rozhlasovej relácie o ruskej literatúre, zapletie sa do udalostí, ktoré od základu zmenia nielen jeho život.

foto/zdroj: ilustračné/ki­nematograf.sk

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie