Jakub Forgács Iné športy

Bežeckej ligy vo Zvolene sa zúčastnili stovky bežcov. Nechýbal ani beh Mikulášov

Na siedmich behoch sa počas roka zúčastnilo 941 bežcov, a to nielen zo Zvolena. Takto pomohli pacientom s rakovinou!

Ilustračný obrázok k článku Bežeckej ligy vo Zvolene sa zúčastnili stovky bežcov. Nechýbal ani beh Mikulášov
Zdroj: TASR

Nesúťažný, zábavný beh 55 Mikulášov v týchto dňoch symbolicky uzavrel bežeckú sezónu vo Zvolene. Bežci v mikulášskom prezlečení prebehli vianočnou dedinou, aby tam rozdali sladkosti a urobili radosť malým, ale aj veľkým.

Mikulášskym behom sa ukončil druhý ročník Zvolenskej bežeckej ligy, ktorá vznikla za účelom spájania a spoločnej propagácie rôznorodých bežeckých podujatí. Na siedmich behoch sa počas roka zúčastnilo 941 bežcov, a to nielen zo Zvolena. Za bežeckou ligou stojí združenie Cyklo Zvolen v spolupráci s mestom Zvolen a ďalšími partnermi.

„Páči sa mi, že sa bežeckej ligy chytili ľudia, ktorí chceli urobiť niečo pre seba, pre svojich blízkych, pre druhých a odrazu strhli masy ľudí. Ľudia to berú ako zábavu, tešia sa, že sa porozprávajú, stretnú sa, zabehajú si, strávia krásny čas spolu a to je na tom to cenné. Bežecká liga ľudí združuje a za to sa chcem organizátorom poďakovať,“ povedala na vyhlásení výsledkov ligy primátorka Lenka Balkovičová. Na Starej radnici odovzdala najlepším bežcom ocenenia.

Aby beh neslúžil len samotným bežcom, tohtoročná bežecká liga mala za cieľ potešiť aj ďalších ľudí, konkrétne pacientov a klientov Svetielka nádeje, organizácie, ktorá pomáha onkologickým klientom a ich rodinám.

Bežci vďaka svojej účasti na bežeckej lige počas roka vyzbierali 470,50 eura, každý svojou registráciou prispel 50 centami. „Sme veľmi radi, že zvolenská bežecká liga nás podporuje, lebo aj vďaka nim sa dozviete, kto sme a čo robíme. Určite sa energia týchto ľudí prenesie aj na detskú onkológiu,“ povedali Ingrid Škropeková a Vanda Prandorfyová zo Svetielka nádeje.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie