Hokejisti HKM Zvolen zdolali v utorkovom súboji 3. kola Tipos extraligy HC Slovan Bratislava 4:2. V repríze minulosezónneho semifinále položili domáci základ víťazstva už v prvej tretine, ktorú vyhrali 3:1.

Ilustračný obrázok k článku Cenný skalp zvolenských hokejistov: Slovan zdolali aj vďaka 4 bodom Mikúša, FOTO a HLASY
Zdroj: TASR/Ján Krošlák

Zvolenčania sa od úvodu zahryzli do súpera, ale šance si vytvorili až v piatej minúte počas presilovky. Najväčšiu mal Ully, no zblízka sa nepresadil. Zaujímavé bolo aj nahodenie Chlepčoka, keď Gudlevskis vyrazil puk do žŕdky. V druhej presilovke za sebou sa neujal teč Zuzina, ale po jej skončení napokon tečovaný puk skončil v bránke Slovana, keď od modrej vystrelil Kubka – 1:0. Slovanisti hrali v 11. minúte v početnej výhode až o dvoch hráčov a využili ju. Takáčovi síce zneškodnil Rahm tutovku, keď puk vyrazil do žŕdky, ale následne ho stratil z dohľadu, čo využil i so šťastím Preisinger – 1:1. Domáci odpovedali o tri minúty neskôr po rýchlej kombinačnej akcii. Z ľavej strany našiel Mikúš na pravej Saracina a ten pohotovo zakončil – 2:1. Hostí mohla mrzieť nevyužitá možnosť MacKenzieho v oslabení, ktorý šikovne v medzikruží zakončil spoza protihráča. Napokon im dal majster gól do šatne. Do úniku sa dostal Mikúš a 55 sekúnd pred prestávkou parádne zavesil do horných poschodí Gudlevskisovej bránky.

Aj v 2. tretine videli diváci dobrý hokej, útoky sa striedali na oboch stranách. Zaujal prienik Saracina, ktorý sa natlačil pred bránku, ale do jej odkrytej časti nedokázal zakončiť. Bratislavčania v presilovke pohrozili Takáčom, dve strely mu zneškodnil Rahm. Potom prišiel tlak Zvolena, ktorý vyústil do ďalšej početnej výhody, v nej neuspel Puliš z kruhu. Potom bol nebezpečný teč domáceho Csányiho, na opačnej strane sa na dvakrát nepresadil pred bránkou úplne voľný Matoušek. HKM napokon využil presilovku v 33. minúte. Po vydarenej kombinácii v tretine zakončil z kruhu nekompromisne Jedlička – 4:1. Slovan sa potom snažil znížiť, ale do vyloženej príležitosti sa nedostal ani v početnej výhode.

Hru v piatich proti štyrom však využil v tretej časti, konkrétne v 45. minúte. Golian vystrelil spoza kruhov a prepálil Rahma. „Belasí“ poriadne ožili, mali prevahu i šance, tie nevyužili najmä Harris, Štajnoch a Jääskeläinen. Zvolen sa spoliehal na rýchle protiútoky, po jednom z nich Marcinek našiel pred bránkou Saracina, no Gudlevskis podržal svoj tím. V závere hrali hostia bez brankára v šestici, no drámu v podobe tretieho gólu už neprivodili.