Správy

Chcete zažiť prehliadku 3D jaskyne či laboratórií? Na zvolenskej univerzite je DOD

Študenti si môžu vybrať zo 106 študijných programov v šiestich študijných odboroch so zameraním na lesníctvo, drevárstvo, environmentálnu a výrobnú techniku, ekologické a environmentálne vedy, bezpečnostné služby, ekonómiu a manažment, umenie.

Ilustračný obrázok k článku Chcete zažiť prehliadku 3D jaskyne či laboratórií? Na zvolenskej univerzite je DOD
4
Galéria

Prehliadka dizajnérskych ateliérov, 3D jaskyne či laboratórií čaká po celý utorok záujemcov o štúdium na Technickej univerzite vo Zvolene (TUZVO). Dňom otvorených dverí na lesníckej a drevárskej fakulte budú návštevníkov okrem profesorov sprevádzať aj samotní študenti.

TUZVO je vysoká škola zaradená medzi sedem najlepších univerzít na Slovensku. Spomedzi všetkých vysokých škôl má jedinečnú profiláciu so zameraním na komplex les – drevo – ekológia – environment s rozšírením do ďalších technických, prírodovedných, bezpečnostných, ekonomických a umeleckých oblastí.

„Študenti si môžu vybrať zo 106 študijných programov v šiestich študijných odboroch so zameraním na lesníctvo, drevárstvo, environmentálnu a výrobnú techniku, ekologické a environmentálne vedy, bezpečnostné služby, ekonómiu a manažment, umenie,“ uviedol rektor TUZVO Rudolf Kropil. „Vybrané študijné programy je možné študovať aj v cudzích jazykoch,“ dodal.

TUZVO nesie označenie „výskumnej univerzity“, ktoré jej udelilo Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR. Univerzita ponúka halu vedecko-experimentálnych pracovísk a výskumné centrá. TUZVO disponuje aj najaktuálnejšími vedeckými poznatkami pre dodržiavanie trvalo udržateľného života.

Foto: ilustračné

V OBRAZOCH: Technická univerzita vo Zvolene začala nový akademický rok 2019/2020
4
Galéria
Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie