Jakub Forgács Správy

Chystáte sa na letecké dni v Sliači? Odvezie vás bezplatná kyvadlová doprava

Na kyvadlovú dopravu budú podľa BBSK nasadené kĺbové 18-metrové nízkopodlažné klimatizované autobusy.

Ilustračný obrázok k článku Chystáte sa na letecké dni v Sliači? Odvezie vás bezplatná kyvadlová doprava
16
Galéria

Kyvadlovú dopravu pre návštevníkov Medzinárodných leteckých dní SIAF 2019 v Sliači, ktoré sa uskutočnia 3. a 4. augusta, zabezpečí Banskobystrický samosprávny kraj (BBSK) ako partner podujatia.

„SIAF do nášho kraja každoročne priláka rekordné počty turistov. Záleží nám preto na tom, aby ich zážitok nič nepokazilo a doprava v mieste podujatia bola bezpečná, plynulá a pre návštevníkov pohodlná. Preto sme aj tento rok zabezpečili bezplatnú kyvadlovú dopravu medzi záchytnými parkoviskami a areálom letiska,“ uviedol predseda BBSK Ján Lunter.

Ako o tom BBSK informuje, v sobotu aj v nedeľu bude premávať desať autobusov z parkoviska III určeného pre návštevníkov prichádzajúcich k Letisku Sliač od východu – Košice, cesta I/50, a juhu – Krupina, cesta I/66. O správne nasmerovanie vodičov na toto parkovisko sa postarajú smerové tabule. Po naplnení parkoviska bude prístupné záložné parkovisko IV. Autobusy budú v sobotu aj v nedeľu premávať od 7.00 h do 18.00 h.

Na kyvadlovú dopravu budú podľa BBSK nasadené kĺbové 18-metrové nízkopodlažné klimatizované autobusy. Cestovanie by tak malo byť pohodlnejšie pre matky s kočíkmi, deti, starších občanov a pre ľudí s telesným postihnutím, respektíve na invalidnom vozíku. Spomínané autobusy sú totiž vybavené aj plošinou, ktorá je určená hlavne na bezproblémový nástup a výstup imobilných cestujúcich a vozičkárov.

Pozrite si v priloženej fotogalérii aj zábery z posledného ročníka SIAF-u!

Foto: ilustračné

V OBRAZOCH: Prvý deň Medzinárodných leteckých dní SIAF 2018
16
Galéria
Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie