Správy

Continental Zvolen testuje na COVID-19: Prečo zatiaľ neprezradil počet pozitívnych?

Continental vo Zvolene zamestnáva približne 1 100 ľudí, z toho približne 450 je administratívnych pracovníkov. Otestovaní podľa hovorkyne nie sú všetci z továrne, pretože niektorí pracujú z domu.

Ilustračný obrázok k článku Continental Zvolen testuje na COVID-19: Prečo zatiaľ neprezradil počet pozitívnych?
Zdroj: TASR/František Iván

Spoločnosť Continental vo Zvolene už druhý deň testuje svojich zamestnancov na ochorenie COVID-19 vo svojich priestoroch. „Vo štvrtok (7. 1.) sme začali ráno, v piatok pre technický problém o 12.00 hod. Zatiaľ je všetko v poriadku,“ povedala v piatok hovorkyňa spoločnosti Kristína Kavická.

Netestujú všetkých

Koľko je pozitívnych ľudí, zatiaľ neuviedla, najskôr chcú dať túto informáciu svojim zamestnancom.

Otestovaní podľa hovorkyne nie sú všetci z továrne, pretože niektorí pracujú z domu. „Je to na nich, či chcú prísť a dať sa otestovať v práci. Okrem nich sa na testovaní zúčastňujú pracovníci z výroby,“ doplnila.

Dvojdňové testovanie na nový koronavírus už má zvolenská fabrika za sebou. Zorganizovali ho vlani pred Vianocami. „V súčasnosti je záujem o testovanie vyšší ako bol v decembri. Spolupracujeme na ňom so zvolenskou nemocnicou aj s poliklinikou na Sliači,“ poznamenala s tým, že Continental testuje svojich zamestnancov antigénovými testami.

Pracujú aj z domu

Januárové testovanie zorganizoval podnik 7. a 8. januára. „Odstavenie výroby je od Vianoc do 2. januára, preto nemá zmysel robiť to skôr,“ uviedla koncom decembra hovorkyňa.

Continental vo Zvolene zamestnáva približne 1 100 ľudí, z toho približne 450 je administratívnych pracovníkov. „Niektorí z týchto pracovníkov dlhodobo pracujú z domu, niektorí občas. Firma ich v tom podporuje, pretože v spoločných priestoroch fabriky je tak menej ľudí,“ uzavrela Kavická.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Prečítajte si tiež

Zdroj: TASR

Najčítanejšie