Stanislav Černák Hokej

Debutanti v národnom drese: Zvolenčan Čiliak sa chce ukázať, Hraškovi sa splnil detský sen!

Slovenská hokejová reprezentácia sa na medzinárodnom turnaji Arosa Challenge predstaví s trojicou debutantov v národnom drese. Po troch vynútených zmenách tak okrem Mareka Čiliaka a Miroslava Macejka pocestuje do Švajčiarska aj obranca HKM Zvolen Peter Hraško.

Ilustračný obrázok k článku Debutanti v národnom drese: Zvolenčan Čiliak sa chce ukázať, Hraškovi sa splnil detský sen!
Zdroj: TASR

Dvadsaťdvaročný zadák sa k dvadsaťtričlen­nému kádru pridal na poslednú chvíľu spolu s Petrom Čerešňákom z Dukly Trenčín ako náhrada za zranenú dvojicu Milan Jurčina – Juraj Valach. „Pozvánka ma veľmi potešila. Som rád, že som dostal možnosť reprezentovať svoju krajinu. Splnil sa mi detský sen,“ povedal na úvod dvojnásobný účastník svetového šampionátu do 20 rokov. Najproduktívnejší obranca Zvolena v prebiehajúcej sezóne má pred prvými sekundami na medzinárodnom ľade smelé plány. „Chcem vyhrať všetko, čo sa bude dať, čiže oba duely. Cítim sa výborne a som rád, že som tu spolu Peťom Zuzinom,“ dodal Hraško na margo účasti so spoluhráčom zo Zvolena.

Premiéru bude mať aj Zvolenčan Čiliak

Na svoju premiéru na reprezentačnom podujatí bude čakať aj brankár a zvolenský rodák Marek Čiliak. Dvadsaťtriročný gólman Komety Brno má pred štartom turnaja v hlave jasno. „Ide mi o to, aby som sa ukázal, ak na to budem mať možnosť. Samozrejme, rozhodujúcich bude ešte mnoho vecí, ale moja priorita je jasná,“ povedal Čiliak.

Brankársku dvojičku bude novicovi v drese s dvojkrížom na hrudi robiť Ján Laco, s ktorým sa Čiliak dobre pozná z extraligového pôsobenia pod Zoborom. Mimochodom, Ján Laco taktiež pôsobil v drese HKM Zvolen. „Tešil som sa na Jana a hneď, ako som dostal pozvánku, som mu písal. Som rád, že je tu so mnou práve on, pretože si dobre rozumieme aj mimo hokeja,“ uviedol na margo bývalej klubovej a terajšej reprezentačnej spolupráce Čiliak.

Na Čiliaka sa teší aj Ján Laco

Na svoju bývalú nitriansku dvojku sa teší aj Ján Laco. „Volali sme spolu a určite si zaspomíname, ak bude čas. Mali sme byť spolu aj na izbe, no niekto sa nám tam vsunul, takže ubytovanie ešte určite poprehadzujeme,“ uviedol s humorom Laco, ktorý sa cíti byť dostatočne oddýchnutý, „Keďže v klube nechytávam, tešil som sa na zraz. Hrajú sa síce len dva zápasy, no uvidíme, ako nás tréner rozhodí. Nie je to veľa, ale pri tom, akú mám v súčasnosti sezónu, budem rád za dôveru v jednom z týchto duelov.“

Slovensko absolvuje vo Švajčiarsku poslednú medzinárodnú turnajovú previerku pred zimnými olympijskými hrami v Soči. Práve Ján Laco vníma turnaj ako možnosť zabojovať o miestenku v reprezentačnom výbere do Soči. „Keď som dostal pozvánku, tréner mi ešte stále verí napriek tomu, že v klube veľa nechytám. Pokúsim sa ho nesklamať, urobiť si svoju robotu a čo bude ďalej, to sa uvidí po turnaji,“ dodal Laco.

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie