Deti vo Zvolene získajú nový priestor pre šport. Mesto opraví školské dvory

Pohyb je obzvlášť v dnešnej dobe dôležitý. Mladí Zvolenčania teraz dostanú novú motiváciu športovať.

Jakub Forgács
Ilustračný obrázok k článku Deti vo Zvolene získajú nový priestor pre šport. Mesto opraví školské dvory
Zdroj: Dnes24.sk

Radnica sa púšťa do opravy športových areálov pri základných školách. Vedenie mesta dalo vypracovať koncepciu postupného rozvoja jednotlivých školských areálov a poslanci ju schválili na ostatnom rokovaní mestského zastupiteľstva.

„Ide nám najmä o skvalitnenie športovísk, v podstate všade uvažujeme s tartanovým povrchom, čo je dnes už samozrejmosť. Areály by pritom mali vyzerať veľmi podobne – bežecký ovál rôznych dĺžok (od 200 až po 400 m), šprintérska dráha či sektor pre skok do diaľky, vo vnútri oválu priestor pre trávnik, na ktorom by malo byť umiestnené futbalové ihrisko,“ uvádza hlavný architekt mesta Peter Kašša. Športoviská by slúžili žiakom jednotlivých základných škôl, v popoludňajších hodinách však aj iným záujemcom o rekreačný či profesionálny špor­t.

„Už dnes vyrastá moderné športovisko pre letné športy v priestoroch Základnej školy na Hrnčiarskej ulici. Nasledovať by mali postupne základné školy na sídliskách Zlatý Potok, Zvolen – Západ a Sekier,“ povedal vedúci odboru školstva zvolenského magistrátu Miroslav Marcinko a dodal: „Nevýhodu majú v tomto smere obe školy na Jilemnického ulici, ktorých poloha neumožňuje napríklad umiestnenie multifunkčného ihriska či vybudovanie bežeckej dráhy. Napriek tomu sme na ne mesto nezabudli a postupne by sme chceli obnoviť aspoň asfaltové povrchy tamojších ihrísk a sektory pre skok do diaľky.“

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Odporúčame