Stanislav Černák Správy

Ďiaľničiari hľadajú nový obchvat Zvolena: Kedy sa ho dočkáme?

Národná diaľničná spoločnosť (NDS) hľadá novú trasu obchvatu Zvolena. Výsledky súťaže majú byť známe v polovici roka 2016.

Ilustračný obrázok k článku Ďiaľničiari hľadajú nový obchvat Zvolena: Kedy sa ho dočkáme?
Zdroj: TASR

Národná diaľničná spoločnosť (NDS) hľadá novú trasu, kadiaľ by mohol viesť obchvat Zvolena. Je chýbajúcim úsekom na rýchlostnej ceste R2, ktorý má zabezpečiť jej napojenie na rýchlostnú cestu R1 pri Zvolene.

Keďže pôvodne navrhnutá trasa nakoniec neprešla cez posudzovanie jej vplyvu na podzemné pramene vôd, diaľničiari sa musia vrátiť na začiatok a hľadať novú trasu. Chystajú preto súťaž na štúdiu realizovateľnosti, ktorá by mala nájsť najvhodnejší variant, kadiaľ cestu budovať.

„Verím tomu, že súťaž prebehne v tomto roku a výsledky môžeme očakávať v polovici budúceho roka,“ odhadol generálny riaditeľ NDS Milan Gajdoš. Uvedomuje si pritom, že žiadna trasa okolo Zvolena nebude „bez bolesti“. „Ale je možné nájsť trasu, ktorá bude najmenším negatívom pre dané územie,“ dodal Gajdoš.

Pôvodne NDS označila tento úsek ako Zvolen, západ – Zvolen, východ. Mal sa začínať na križovatke s rýchlostnou cestou R1 pri Sliači a ďalej pokračovať Sliačskou kotlinou, Zvolenskou pahorkatinou a Slatinskou kotlinou až k Zvolenskej Slatine, kde by sa napojil ďalší úsek rýchlocesty R2 smerom do Detvy a Kriváňa. Tieto nadväzujúce časti rýchlostnej cesty od Zvolena až po Kriváň sa v súčasnosti už stavajú.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie