Do Zvolena mieri nový útočník. Prvýkrát v histórii klubu posilní HKM americký rodák

Po odchode niekoľkých opäť HKM Zvolen majú fanúšikovia opäť dôvod na radosť. Pod Pustým hradom bude hrať útočník útočník Tim Coffman!

Jakub Forgács

Vedenie slovenského hokejového klubu HKM Zvolen prvýkrát v klubovej histórii angažovalo amerického rodáka. Do tímu trénera Petra Mikulu prichádza útočník Tim Coffman, s ktorým už vedenie podpísalo zmluvu. Klub o tom informoval prostredníctvom facebooku.

Coffman sa fanúšikom predstavil vo zverejnenom videu. „Som hrdý, že ako prvý rodený Američan budem obliekať zvolenský dres. Veľa som počul o atmosfére a už sa neviem dočkať novej sezóny. Verím, že sa nám podarí vyhrať titul,“ uviedol.

Tim Coffman pôsobil v uplynulých štyroch sezónach v tíme Alaska Aces v zámorskej súťaži ECHL. Bodovo najvydarenejším bol pre neho ročník 2016/2017, v ktorom odohral 72 zápasov, v ktorých získal 63 kanadských bodov za 26 gólov a 37 asistencií. Angažmán vo Zvolene je v kariére 29-ročného útočníka druhým v Európe. V sezóne 2012/2013 odohral 32 zápasov v najvyššej holandskej súťaži a získal v nich 60 bodov.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Odporúčame