Správy

Do Zvolena mieri stovka sestier zo Slovenska aj Čiech. Toto je dôvod

Na celoslovenskej konferencii sa bude hovoriť napríklad o tom, ako riešiť cudzie teleso v uchu, o nových trendoch vo výžive pacientov z ORL alebo o komunikačných systémoch sluchovo postihnutých.

Ilustračný obrázok k článku Do Zvolena mieri stovka sestier zo Slovenska aj Čiech. Toto je dôvod
Zdroj: TASR

O špecifikách ošetrovateľskej starostlivosti v otorinolaryn­gológii (ORL), multiodborovej spolupráci, nových trendoch v ošetrovateľstve, ale aj o otázkach práva a legislatívy budú v piatok a sobotu (12. 10.) vo Zvolene hovoriť účastníci XXII. Celoslovenskej konferencie sestier pracujúcich v ORL, s medzinárodnou účasťou.

„Program významne obohatí workshop o právnej, komunikačnej zručnosti sestry,“ doplnila Daniela Jarabová, predsedníčka sekcie sestier pracujúcich v ORL.

Do Zvolena zavíta sto sestier zo Slovenska a Čiech. Program konferencie je rozdelený do šiestich blokov prednášok.

Hovoriť sa bude napríklad o tom, ako riešiť cudzie teleso v uchu, o nových trendoch vo výžive pacientov z ORL alebo o komunikačných systémoch sluchovo postihnutých.

Konferenciu organizuje sekcia sestier pracujúcich v ORL v spolupráci s regionálnou komorou Slovenskej komory sestier a pôrodných asistentiek (SaPA) Zvolen, ORL oddelením fakultnej nemocnice s poliklinikou Banská Bystrica a Slovenskou komorou SaPA.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie