Dobrá správa pre mamičky vo zvolenskej nemocnici. Nadštandardné izby využívajú bezplatne

Cítiť sa v priestoroch nemocnice príjemne, je dôležité obzvlášť pre mamičky s novorodencami. Vo zvolenskej nemocnici im vyšli v ústrety.

Jakub Forgács
Ilustračný obrázok k článku Dobrá správa pre mamičky vo zvolenskej nemocnici. Nadštandardné izby využívajú bezplatne
Zdroj: Nemocnica Zvolen

„V procese modernizácie pokračuje Nemocnica Zvolen po tom, čo pristúpila k rekonštrukcii gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia. Do termínu ukončenia prác budú mamičky so svojimi novorodencami hospitalizované v moderných nadštandarných izbách,“ uviedla tlačová hovrkyňa Alžbeta Sivá.

Aby mamičky a ich deti nepociťovali diskomfort v čase rekonštrukčných prác, Nemocnica Zvolen spolu s vedením gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia našli riešenie. „K dispozícii majú zdarma nadštandardné izby a tak okrem starostlivosti erudovaných odborníkov s empatickým prístupom, trávia mamičky čas po pôrode v príjemnom, novom prostredí. Režim prevádzky oddelenia je prispôsobený ich potrebám a potrebám novorodencov, návštevy sú neobmedzené,“ pokračovala Sivá.

„Za posledné obdobie zaznamenávame nárast počtu pôrodov v našej pôrodnici, preto som rád, že vedenie nemocnice má snahu zvýšiť štandard a investovalo do rekonštrukcie priestorov nášho oddelenia. My sme urobili všetko preto, aby sme našli vyhovujúce riešenie, aby mamičky so svojimi deťmi neboli stresované priebehom stavebných prác, práve naopak, mamičky po pôrode si môžu zregenerovať svoj organizmus v peknom a útulnom prostredí a plne sa venovať svojim detičkám“ povedal primár gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia MUDr. Peter Molitoris.

Zdroj: Dnes24.sk

Odporúčame