Dôležitý triumf v Miškovci. Zvolenčania si vybojovali ďalšie 2 body

Hokejisti HKM Zvolen sa tešili z ďalšieho víťazstva. Tentoraz sa však zrodilo až po predĺžení.

Ilustračný obrázok k článku Dôležitý triumf v Miškovci. Zvolenčania si vybojovali ďalšie 2 body

Zvolen sa už v úvode zápasu musel brániť presilovke domácich, ale v početnej nevýhode neinkasoval. V šiestej minúte vyšla HKM akcia, na jej konci bol zakončujúci Chovan, ktorý otvoril skóre. Neskôr si presilovú hru zahrali aj hostia a po nich opäť aj domáci, skóre sa však menilo až pri hre 5 na 5. Loiseau si nakorčuľoval pred bránku a gólom na 1:1 uzavrel skóre prvej tretiny.

V druhej časti mal prvú šancu Zvolen, ale boli to domáci, ktorí rozvlnili sieť. Skapskeho prekonal Magosi, no onedlho mal Zvolen k dispozícii presilovku a Špirko v nej vyrovnal na 2:2. Ďalšie šance zostali nevyužité, takže aj po dvoch dejstvách bol stav nerozhodný.

Do vedenia mohol ísť Miškovec v 42. minúte, ale Loiseau v samostatnom nájazde neprekonal Skapkseho. Na druhej strane však Kytnár mieril presne – 2:3. O dve minúty neskôr nariadil rozhodca v prospech domácich trestné strieľanie, ale Vas ho nepremenil. Vyrovnanie však v 57. minúte predsa len zariadil Vojtkó.

Duel napokon rozhodli samostatné nájazdy. Jediný úspešný exekútor bol Obdržálek, ktorý rozhodol o výhre Zvolena.

DVTK Miškovec – HKM Zvolen 3:4 pp a sn (1:1, 1:1, 1:1 – 0:0, 0:1)

• Góly: 18. Loiseau (Harrison, Magosi), 31. Magosi (Harrison, Loiseau), 57. Vojtkó (Vas, Pance) – 6. Chovan (Poyhonen), 34. Špirko (Mitchell, Vandane), 45. Kytnár (Obdržálek, Hraško), rozhodujúci sn Obdržálek
  • Rozhodcovia: Štefik, Jonák – Tvrdoň, Konc ml.
  • Vylúčení: 5:6 na 2 min., navyše Kiss a Mitchell 10 min. za údery
  • Presilovky: 0:1
  • Oslabenia: 0:0
  • 1295 divákov
  • DVTK Miškovec: Adorján – Kiss, Crawford, Láda, Szirányi, Milam, Goz, Vojtkó – Kulmala, Vas, Pance – Mogosi, Loiseau, Harrison – Somogyi, Galanisz, Miskolczi – Parizek, Albert
  • HKM Zvolen: Skapski – Fraser, Poyhonen, Roman, Vandane, Ulrych, Ružička, Pufahl, Hraško – Handlovský, Špirko, Zuzin – Chovan, Kytnár, Obdržálek – Šišovský, Petráš, Mitchell – Andrisík, Holovič, Kelemen