Hokej

Dres HKM si oblečie nový obranca: V najvyššej slovenskej súťaži zažije premiéru

Obranca Kotvan podpísal zmluvu s HKM Zvolen Možnosť pôsobiť pod Pustým hradom mal už v lete 2020.

Ilustračný obrázok k článku Dres HKM si oblečie nový obranca: V najvyššej slovenskej súťaži zažije premiéru
Zdroj: TASR/Ján Krošlák

Slovenský hokejový obranca Oldrich Kotvan podpísal zmluvu s HKM Zvolen s platnosťou do konca extraligovej sezóny 2020/2021. Klub o tom informoval na oficiálnej stránke.

Kotvan začal prebiehajúci ročník v Karlových Varoch, v sezóne 2019/2020 pôsobil v Liberci. Za Vary odohral päť zápasov, v ktorých si do štatistík pripísal jeden bod za asistenciu, 10 trestných minút a šesť mínusových bodov v hodnotení +/-. Začiatkom decembra 2020 však v klube skončil z ekonomických dôvodov.

„Vedenie klubu hľadá v rámci úsporných opatrení všetky možnosti ako zvládnuť sezónu predovšetkým po finančnej stránke. Preto došlo k rozhodnutiu, že v základnom kádri A-mužstva bude iba osem obrancov. Nie je to pre nás jednoduché, ale museli sme k tomu pristúpiť, aby sme aj naďalej držali vyrovnaný rozpočet v tomto zložitom období,“ uviedol karlovarský klub v oficiálnom stanovisku.

Pre 30-ročného obrancu pôjde o premiéru v najvyššej slovenskej súťaži. V roku 2011 zamieril do Česka a postupne sa stal stabilným extraligovým obrancom. Najdlhšie pôsobil v Zlíne, s ktorým získal v roku 2014 majstrovský titul. Možnosť pôsobiť vo Zvolene mal už v lete 2020. „Komunikoval som s trénerom Petrom Oremusom, ktorý mi už vtedy povedal, že by si ma prial do tímu. Teraz som už v HKM a moja priorita je dostať zo seba to najlepšie a pomôcť tímu,“ povedal.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Prečítajte si tiež

Zdroj: TASR

Najčítanejšie