Hokejisti HKM Zvolen triumfovali v piatkovom stretnutí 14. kola Tipos extraligy na ľade prvého Slovana Bratislava 2:0 a ukončili päťzápasovú víťaznú sériu domácich.

Ilustračný obrázok k článku Duel Slovana so Zvolenom začal smutnou spomienkou: Končil radosťou hráčov HKM, FOTO
10
Zdroj: TASR/Pavel Neubauer

Pred štartom si všetci na štadióne uctili minútou ticha Dušana Pašeka ml. a Borisa Sádeckého, ktorí v uplynulých dňoch tragicky zomreli. Obaja v minulosti hrali za Slovan. Vedenie klubu v dôsledku tragických udalostí zvažovalo odklad stretnutia s HKM Zvolen, nakoniec sa však duel uskutočnil.

Rahm musel zasiahnuť už po niekoľkých sekundách, keď ho preveril Jääskeläinen, ale jeho strelu skryl brankár hostí do lapačky. Po 66 sekundách prišiel faul Gachulinca a v presilovke si vypracoval šancu Puliš, no ani on neotvoril skóre. Najväčšia šanca úvodu zápasu prišla v 6. minúte, keď sa domáci dostali do prečíslenia dvoch proti jednému, no Preisinger s Kytnárom akciu nezvládli. V 11. minúte vysunul Mikúš Stupku, Windsor vytiahol pohotový zákrok. Zvolen predviedol v 20. minúte rýchlu akciu a išiel do vedenia. Krieger potiahol puk cez MacKenzie, síce spadol, ale za ním išiel v tandeme Leskinen a ten zavesil pod hornú žŕdku – 0:1.

Hostia si zahrali presilovku aj v úvode druhej časti a tentokrát s gólovým koncom. Zuzin prihral na ľavý kruh Mikúšovi a ten prestrelil Windsora. Krátko na to prišiel ďalší domáci faul a mohlo byť už 0:3, Krieger sa snažil poslať puk pomedzi betóny brankára, ale ten si priestor postrážil. Slovan mohol znížiť v polovici zápasu, keď sa jeho hráči natlačili pred Rahma, ten stratil v bránkovisku puk, ale nik ho nedokázal dotlačiť do siete. Záver tretiny poznačili časté vylúčenia. V 37. minúte sa natlačil do zakončenia Jääskeläinen, ale prestrelil.

Slovanu sa nepodarilo znížiť ani počas ďalšej presilovky, i keď mal na jej konci veľkú príležitosť Zigo a po ňom sa snažil o dorážku Jääskeläinen. Zvolen sa v ďalších minútach sústredil hlavne na defenzívu, často len vyhadzoval puky a darilo sa mu držať súpera ďaleko od svojej bránky. Slovan nevedel nájsť odpoveď na kompaktnú obranu súpera, jeho strely prichádzali z nepripravených pozícií a Rahm si s nimi poradil. Domáci stiahli Windsora necelé tri minúty pred koncom, chvíľu hrali 6 proti 4, ale skóre sa už nezmenilo.

Podrobné štatistiky zo zápasu nájdete na ďalšej strane.