Marcel Mojžiš Krimi

Cinkotov kolega Tomáš Maštalír o rozsudku: V spravodlivosť v tomto prípade neverím!

Dušan Cinkota (42) prežíva jedno z najťažších období svojho života. V stredu sa dozvedel, čo ho najbližšie roky čaká. Rodáka z Banskej Bystrice a exčlena Divadla Jozefa Gregora Tajovského vo Zvolene súd poslal za mreže. Jeho kamarát a kolega Tomáš Maštalír nad rozsudkom krúti hlavou.

O osude Dušana Cinkotu sa malo rozhodnúť ešte v septembri tohto roka. Herec sa však ani vtedy napokon nedozvedel, či v drogovej kauze súd potvrdí odsudzujúci rozsudok voči nemu, alebo vyhovie jeho odvolaniu. Termín verejného zasadnutia totiž museli zrušiť.

Na súde sa vtedy ospravedlnil obhajca a požiadal o odročenie verejného zasadnutia. Krajský súd v Bratislave akceptoval žiadosť obhajcu a neskôr vypísal nový termín pojednávania. To sa dnes ráno aj začalo a pre Cinkotu, ktorý na súde nebol prítomný, dopadlo zle-nedobre.

Na verejnom zasadnutí súd rozhodol, že umelec pôjde na osem rokov za mreže. Súd tak zamietol odvolanie obžalovaného. Rozsudok súdu prvého stupňa považuje odvolací súd za správny a zákonný. Dokazovaním na okresnom súde bola podľa neho dostatočne preukázaná vina. Rozsudok je tak právoplatný a nedá sa voči nemu už odvolať.

O osude Dušana Cinkotu sa po súde dozvedel aj jeho kamarát a kolega z brandže Tomáš Maštalír. Známy herec po ňom zostal doslova rozčarovaný. „Nemyslím, že rozsudok je v poriadku. Nemyslím si, že je to správne rozhodnutie a v jeho správnosť a ani v spravodlivosť v tomto prípade neverím. Mám pochybnosti o posudzovaní v celom tomto prípade,“ povedal Maštalír pre Nový Čas. „Dušan vždy bol, je a aj bude môj kamarát,“ dodal. Viac TU.

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie