Dve víťazstvá zvolenských basketbalistiek

Uplynulý víkend bol pre zvolenské basketbalistky čo do počtu zápasov chudobnejší, no bohatý na skvelé výsledky. Ženy totiž dokázali poraziť lídra súťaže z Piešťan.

Tomas Gemza Basketbal

Sobotný zápasy proti Nitre odohrali dievčatá v zaujímavej kulise. Na stretnutie boli totiž zvedavé netopiere v športovej hale IX. ZŠ. V nedeľňajšom zápase netopiere ešte zvýšili svoju aktivitu a tak po intervencii rozhodcov odohrali zápas nakoniec v tréningovej telocvični, tzv. „Plavárni“.

//I. liga ženy Západ://

11. kolo: BK ZŠ Zvolen – BKM Junior UKF Nitra 73:61 V sobotu nastúpil mladý zvolenský tím posilnený o skúsenoé Vodrážkovú a Syč-Kriváňovú. Zápas proti tabuľkovému susedovi z Nitry podľa predpokladov naznačoval vyrovnaný priebeh. Skóre sa neustále prelievalo z jednej strany na druhú. Tento predpoklad potvrdila aj časomiera po prvej desaťminútovke, na ktorej svietilo skóre 20:20. Tréneri na oboch stranách lavičky neustále hľadali recept na súpera, ktorý by platil a dokázal by strhnúť skóre zápasu na svoju stranu. Ďalšie dve štvrtiny sme dokázali vyhrať, no súper nás dostatočne potrápil vysunutou obranou, ktorá pre nás znamenala množstvo stratených lôpt. V poslednej štvrtine sme podľahli súperovi 17:18. Zápas však domáce dokázali celkovo vyhrať v pomere 73:61. V drese domácich sa bodovo najviac presadila Štiasna (22 bodov) a Vodrážková (17 bodov).

12. kolo:** BK ZŠ Zvolen – BKM Piešťany 70:62** V nedeľu sme nastúpili opäť na „Plavárni“ proti papierovo silnejšiemu súperovi, nemohli sme nič stratiť, iba zaskočiť súpera bojovnosťou a odhodlaním. Od úvodných minút sme ťahali za kratší koniec. Súper bol stále o pár bodov pred nami. Nech sme sa akokoľvek snažili, či skóre vyrovnali, nedokázali sme dianie zápasu pevne chytiť do svojich rúk. Po polčase sme prehrávali v pomere 33:36. Rozhodujúcou sa ukázala štvrtá štvrtina. V nej nás v šiestej minúte prvýkrát v zápase poslala do vedenia mladučká Nagyová premenením trestného hodu a na tabuli sa ukázalo skóre 59:58 v náš prospech. Vedenie sme už dokonca stretnutia nepustili z rúk a po bodoch Štiasnej, Vodrážkovej či Syč-Kriváňovej sme celkovo vyhrali s dovtedajším lí­drom tabuľky 70:62. Bodovo nás najviac podržali Vodrážková (20 bodov) a Štiasna (18 bodov).

Fotografia – ženy BK ZŠ Zvolen: Horný rad: Radko Dvorščák – vedúci družstva, Eva Vodrážková, Katarína Nagyová, Radka Konôpková, Lenka Kubišová, Jozef Gajdoš – tréner Spodný rad: Alena Batovská, Lenka Makónyová, Darina Leštáková, Gabriela Turčanová, Lucia Syč-Kriváňová, Alexandra Sládoková Z aktívnych hráčok, ktoré odohrali aspoň jeden zápas chýba: Kristína Doušková, Katarína Kristínová, Petra Pavelová, Andrea Setteyová, Jenka Štiasna