Jakub Forgács Krimi

Falošné parkovacie preukazy ZŤP v uliciach Zvolena? Polícia žiada ľudí o spoluprácu

Niektorí vodiči sa podľa slov polície snažia nedostatok parkovacích miest alebo platené státie riešiť nelegálnym spôsobom, a to vyhotovením falošného parkovacieho preukazu.

Ilustračný obrázok k článku Falošné parkovacie preukazy ZŤP v uliciach Zvolena? Polícia žiada ľudí o spoluprácu
2
Galéria
Zdroj: Mestská polícia Zvolen

Mestská polícia v uplynulých dňoch prijala opatrenia v súvislosti s výskytom falošných parkovacích preukazov zdravotne postihnutých. Informovala o tom Mestská polícia Zvolen na svojej oficiálnej stránke.

„Niektorí vodiči sa snažia nedostatok parkovacích miest alebo platené státie riešiť nelegálnym spôsobom, a to vyhotovením falošného parkovacieho preukazu. Počas kontrol parkovacích miest určené pre osoby s ťažkým zdravotným postihnutím sa mestskí policajti zameriavajú aj na kontrolu parkovacích preukazov a ich platnosť,“ píšu muži zákona.

„Pokiaľ by sa jednalo o falzifikát, vzniká podozrenie zo spáchania trestného činu falšovania a pozmeňovania verejnej listiny, úradnej pečate úradnej uzávery, úradného znaku a úradnej značky podľa ustanovenia § 352 zákona 300/2005 Z. z. Trestného zákona,“ uvádza sa ďalej na stránke polície.

Ako dodávajú muži zákona, parkovací preukaz pre ZŤP osoby musí byť vyhotovený v zmysle platnej legislatívy.

Policajti žiadajú občanov o spoluprácu, aby v prípade, že majú informáciu o vodičoch, ktorí zneužívajú tieto preukazy na bezplatné a neobmedzené parkovanie v meste Zvolen, kontaktovali mestskú políciu na č. 159 príp. napísali na mestskapolicia@zvolen.sk.

Foto: ilustračné

V OBRAZOCH: Falošné parkovacie preukazy ZŤP
2
Galéria
Zdroj: Mestská polícia Zvolen
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie