Tlačové správy

Skončila sa sezóna alpských lyžiarov a je teda čas bilancovať. Veľmi dobrú sezónu má za sebou Zvolenčan, Milan Hofbauer st., ktorý sa vo svojich 77 rokoch ešte stále úspešne zvŕta medzi slalomovými bránkami.

Ilustračný obrázok k článku Fantastický úspech Zvolenčana Milana Hofbauera (77): 16. majstrovský titul a nielen to!
Zdroj: Essence communications s.r.o.

Úspechy dosialhol nielen na domácich, ale aj na zahraničných svahoch. V domácej veteránskej súťaži Slovenského pohára Masters vo svojej vekovej kategórii (75 až 79 roční) ani v jednom z 12 pretekov nenašiel premožiteľa a zaslúžene tak získal titul a pohár lyžiara roka.

Tiež na Majstrovstvách Slovenska vyhral obidve disciplíny – slalom aj obrovský slalom, čo znamenalo doterajších 16 titulov majstra Slovenska.

V tejto sezóne si okrem domácich súťaží Milan Hofbauer úspešne počínal aj vo veteránskych súťažiach Svetového pohára Masters, kde pretekal v 12 pretekoch, ktoré sa konali v Rakúsku, Nemecku, Slovinsku, Českej republike a tiež vo Vysokých Tatrách.

V týchto 12-tich pretekoch získal až 7 pódiových umiestnení do tretieho miesta a jedno cenné víťazstvo v obrovskom slalome z Pece pod Sněžkou v Českej republike.

Na základe týchto umiestnení sa potom v závere sezóny zúčastnil aj na finálových pretekoch Svetového pohára Masters, ktoré sa začiatkom apríla konali v známom rakúskom lyžiarskom stredisku Hochkar.

Skvelým výsledkom tu zavŕšil úspešnú tohtoročnú sezónu, keď v obrovskom slalome obsadil pódiové tretie miesto a v super-obrovskom slalome mu len o 17 stotín ušlo miesto na stupni víťazov.

Celkovým súčtom bodov sa takto ocitol na hodnotenom piatom mieste Svetového pohára za sezónu 2018/19, keď v jeho vekovej kategórii bolo celkove hodnotených 55 pretekárov zo 17 štátov sveta. Po známom zvolenskom atlétovi-maratóncovi, Jánovi Hazuchovi, sa takto vo svetovom veteránskom športe presadzuje aj druhý Zvolenčan, lyžiar Milan Hofbauer, patriaci do tej istej vekovej kategórie.