Stanislav Černák Kultúra

Filmoví nadšenci sa dočkali: Na Zvolenskom zámku štartuje letné kino

Milovníci kvalitných filmov, zbystrite pozornosť. Už dnes štartuje na nádvorí Zvolenského zámku letné kino! Na aký film sa môžete tešiť?

Ilustračný obrázok k článku Filmoví nadšenci sa dočkali: Na Zvolenskom zámku štartuje letné kino
Zdroj: Dnes24.sk

Slovenská národná galéria – Zvolenský zámok v spolupráci s občianskymi združeniami Dlhý, široký a bystrozraký, Centrom Dobrovoľníctva a Mestom Zvolen pozývajú na druhý ročník Letného kina SNG na Zvolenskom zámku. Prvý z pätice filmom premietajú už dnes večer. Vstupné je 3 eurá.

„Veríme, že si každý nájde v programe to svoje a tiež, že nás budú daždivé počasie a technické problémy obchádzať,“ stojí vo vyhlásení organizátorov letného kina.

Letné kino dnes o 21. hodine. Môžete sa tešiť na francúzsko/belgický film Pena dní, ktorý je filmovou adaptáciou slávneho románu francúzskeho spisovateľa Borisa Viana.

V meste, kde majú autá volant v kufri, ľudia korčuľujú pospiatky a klavír mieša kokteily, žije idealistický a vynaliezavý Colin v spoločnosti svojich priateľov Nicolasa a Chicka. Jedného dňa Colin stretne svoju osudovú lásku Chloé. Krehká Chloé, ktorá Colinovi pripomína jeho milované blues od Dukea Ellingtona, však ochorie na záhadnú chorobu. Bezstarostný svet milencov to fatálne zasiahne.

Čo vás čaká počas nasledujúcich štvrtkov si prečítajte na tomto odkaze.

Foto: ilustračné (SNG)

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie