Rôzne Práca

Firma Intercable žiada investičnú pomoc 2,5 milióna: Chce vybudovať závod v okrese Detva

Intercable, s.r.o., žiada investičnú pomoc 2,5 milióna eur na vybudovanie nového priemyselného závodu zameraného na výrobu komponentov pre prémiové osobné vozidlá s elektrickým a hybridným pohonom, v lokalite Kriváň v okrese Detva.

Ilustračný obrázok k článku Firma Intercable žiada investičnú pomoc 2,5 milióna: Chce vybudovať závod v okrese Detva
Zdroj: TASR

Pomoc žiada vo forme úľavy na dani z príjmu. Vyplýva to z investičného návrhu zverejneného Ministerstvom hospodárstva (MH) SR, ktorý v stredu schválil vládny kabinet.

Cieľ

„Realizácia investičného zámeru s oprávnenými investičnými nákladmi v nominálnej výške 7,14 milióna eur je rozložená na obdobie rokov 2018 až 2020. V priamej súvislosti s investičným zámerom prijímateľ pomoci vytvorí 239 nových pracovných miest do konca roka 2023,“ uviedol rezort hospodárstva.

Cieľom investičného zámeru je podľa MH SR vybudovanie nového priemyselného závodu zameraného na výrobu komponentov pre elektromobily, konkrétne vysokonapäťových zariadení na prenos elektrickej energie z akumulátorov do elektromotorov, a vytvorenie nových pracovných miest v okrese Detva.

Intercable, s.r.o., Kriváň, vznikla 21. júla 2017. Základné imanie vo výške 20 000 eur je splatené v plnej výške a je tvorené vkladom jediného spoločníka, ktorým je talianska rodinná spoločnosť Intercable S.R.L.

Medzinárodne pôsobiaca skupina

Skupina Intercable je medzinárodne pôsobiaca skupina s ôsmimi výrobnými prevádzkami v piatich krajinách, a to Taliansku, Nemecku, Číne, Tunisku a Maroku. Od svojho vzniku pôsobí v sektore výroby plastových automobilových komponentov, ku ktorým neskôr pribudli elektrické zariadenia pre konvenčné automobily a následne aj zariadenia na prenos elektrickej energie vo vozidlách s elektrickým a hybridným pohonom.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie