Rôzne

FOTO: 5 naj miest vo Zvolene, odkiaľ môžete sledovať dotyk slnka s horizontom

Jeseň je obdobie, kedy príroda ponúka fascinujúce pohľady na meniaci sa obzor. Lúče slnka, ktoré sa ponára za horizont, vedia vytvoriť neopakovateľnú atmosféru aj vo Zvolene.

Ilustračný obrázok k článku FOTO: 5 naj miest vo Zvolene, odkiaľ môžete sledovať dotyk slnka s horizontom
22
Galéria
Foto: Peter Babiak / Zdroj: Dnes24.sk

Hájik (foto v galérii č. 1 – 4)

Poriadnu romantiku si môžete dopriať na tomto mieste najmä v podvečerných hodinách, keď začne slnko pomaly zapadať. Krásny výhľad sa vám naskytne, hneď ako zídete z cesty vedúcej k záhradkám smerom na lúku, kde sa končí výstavba rodinných domov. Namiesto ulice sa tak ocitnete na kopci, z ktorého je radosť sledovať ako zapadajúce slnko spolu s oblakmi hmly predvedú svoju hru so svetlom. Obloha na chvíľu úplne zmení farbu a za oblakmi sa objaví ružová žiara posledných lúčov..

Záhradkárska osada Bučina (foto v galérii č. 5 – 9)

Príjemné chvíle môžete zažiť aj na prechádzke nad zvolenskou priehradou. Treba však vyšliapať strmý kopec začínajúci pri obrovských komínoch teplárne a končiaci na mieste, kde sa tie isté komíny zdajú ako z detskej stavebnice. Z priemyselnej zóny na okraji mesta sa popri záhradkách dostane na rozľahlú zvlnenú lúku, kde napriek tomu, že sa ocitnete na otvorenom priestranstve, zažijete pocit súkromia. Z najvyššieho miesta budete vidieť, ako sa lúče slnka odrážajú od hladiny priehrady alebo krásny výhľad na slnkom zaliaty obzor.

Záhradkárska osada Lipovec (foto v galérii č. 10 – 13)

Nečakane pútavé obrazy na horizonte uvidíte aj zo záhradkárskej osady Lipovec, do ktorej sa dostanete panelovou cestou, začínajúcou za garážami sídliska. Tu paneláky uvidíte už len z výšky. Hlavne na jeseň odtiaľto môžete sledovať inverziu v podobe stojacej hmly, z ktorej sa postupom času, ako slnko vychádza nad obzor, pomaly vynára mesto. Na začiatku vidíte len farebnú žiaru, z ktorej vystupuje oblak pary z miestnej teplárne.

Bakova jama (foto v galérii č. 14 – 17)

Len niekoľko metrov od rušného centra Zvolena, konkrétne časti Zlatý potok, máte takmer celé mesto ako na dlani. V skorých ranných hodinách sa však jeho obrysy stále strácajú medzi lúčmi slnka, ktoré práve vyšlo nad mesto.

Pustý hrad (foto v galérii č. 18 – 22)

Ak milujete výhľady z výšky, rozhodne sa vyberte na prechádzku na vrchol Pustého hradu vo Zvolene. V jedinečnej scenérií hradných múrov zažijete rovnako krásny východ ako aj západ slnka. V jesennom období možno z miesta, kde kedysi stál slávny hrad, pozorovať jedinečné momenty, kedy slnečné lúče v hlavnej úlohe predvedú nad mestom nezabudnuteľné svetelné divadlo.

Krásne zábery slnka na horizonte nájdete v priloženej fotogalérii!

V OBRAZOCH: Nad obzorom mesta Zvolen
22
Galéria
Foto: Dnes24.sk / Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie