Nicole Regecová Rôzne

FOTO: Do Zvolena zavítalo retro: Historické autobusy priamo na námestí

Pokiaľ milujete retro štvorkolesové miláčiky, tak ste si mohli prísť na svoje. Pod pustým hradom sa totiž konala prehliadka historických autobusov. Pozrite sa, ako kedysi vyzerali tieto prepravné stroje.

Ilustračný obrázok k článku FOTO: Do Zvolena zavítalo retro: Historické autobusy priamo na námestí
Foto: Nicole Regecová / Zdroj: Dnes24.sk

Vo Zvolene sme v sobotu zažili netradičný zraz veteránov. Neobdivovali sa retro autá, ale historické autobusy. Počas akcie Busfest 2016 sa k slovu dostali vozidlá, ktoré už majú čo-to odžité, no stále majú čím očariť.

Krátko po 15:00 sa staré stroje začali schádzať pod Pustým hradom. Spolu s nimi aj množstvo zvedavcov všetkých vekových kategórii. Až do 18:00 totiž prebiehala na Námestí SNP výstava týchto vozidiel. Návštevníci mohli obdivovať autobusy všetkých možných druhov.

„Na rozdiel od klasických automobilových veteránov sú naše autobusové veterány prístupné pre ľudí a môžu si ich pozrieť zvnútra,“ uviedol organizátor a predseda klubu Veteran Bus Diamant z Košíc Martin Schwarz. „Chceli by sme to zaviesť ako tradíciu, pričom akcia by sa konala vždy v tomto termíne, teda posledný víkend pred prázdninami,“ zakončil Schwarz.

Pozrite sa, ako vyzerali vystavené historické autobusy v našej fotogalérii.

Čítajte tiež:

FOTO: Na Zvolen udreli horúčavy. Koľko u nás namerali ľudia na teplomeroch?

FOTO: Neobvyklý prejav lokálpatriotizmu. Mladík si dal vytetovať erb Zvolena

Nádherné retro autobusy priamo na námestí
35
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie