Jakub Forgács Hokej

Po reprezentačnej prestávke cestovali zvolenskí hokejisti pod Zobor. Hokejky skrížili s Nitranmi.

Ilustračný obrázok k článku FOTO: Dráma pod Zoborom. Zvolenčania bojovali o body do posledných sekúnd
12

Prvú väčšiu šancu v zápase mali domáci, ktorí začali stretnutie aktívnejšie. V 7. minúte ponúkol Rýgl puk Kutálkovi, ale ten ho dobre netrafil. O minútu neskôr sa vydal na odvážny prienik Ťavoda, ale Lawson bol pozorný. Rovnako na opačnej strane musel zasahovať Nieminen, keď sa v prečíslení ocitli Pupákovci, ale Miroslav nenamieril presne. Hostí mohol v 14. minúte poslať do vedenia Obdržálek, ale z dobrej pozície minul bránku. Prvý gól zápasu strelili „bryndziari“. Postaral sa o neho J. Kováčik. V 19. minúte poslal na zvolenskú bránku zdanlivo neškodnú strelu Milam, ale tá na prekvapenie všetkých skončila v sieti – 1:1.

Úvod druhej tretiny vyšiel lepšie domácim. V 22. minúte strieľal Rzavský, ktorého strela prepadla Nieminenovi a Blackwater poslal Nitru do vedenia – 2:1. V 25. minúte sa ocitol v dobrej príležitosti Rzavský, ale Nieminen si s jeho pokusom poradil. V 29. minúte urobili Nitrania veľkú chybu pri rozohrávke, ktorú dokázal potrestať Šišovský – 2:2. V 32. minúte si v presilovej hre pripravil puk Krištof a namieril nechytateľne pod brvno – 3:2.

Zvolen nastúpil do tretej tretiny s jednogólovým mankom. V 46. minúte mal príležitosť na vyrovnanie Síkela, ale Lawson odolal. Čas sa stále viac a viac krátil a Zvolenčania nedokázali vážnejšie ohroziť Lawsona. Na opačnej strane Nitrania sa sústredili na bránenie výsledku. Tri minúty pred koncom hrali hostia presilovú hru, ktorú nedokázali využiť. Necelú minútu dokonca mohol uzavrieť stav stretnutia gólom do prázdnej bránky Krištof, ale situáciu prekombinoval. Nič to už nemenilo na tom, že Nitra dokázala zvíťaziť.

Andrej Kmeč, tréner Nitry: „Sme radi, že sme zápas zvládli takým štýlom, ako sme si predstavovali. Myslím si, že zavážili veľmi dobre ubránené presilové hry z našej strany a kolektívny, obetavý výkon od prvého do posledného hráča.“

Peter Mikula, tréner Zvolena: „Nastúpili sme okrem Matisa v plnej sile, ale bolo vidieť, že niektorým hráčom po zraneniach chýba zápasová prax. Ak nevyužijeme presilovú hru 4 na 3 a v posledných piatich minútach dve presilové hry, tak nemôžeme pomýšľať na tri body. Súperovi gratulujem, jeho výhra je zaslúžená.“

HK Nitra – HKM Zvolen 3:2 (1:1, 2:1, 0:0)

• Góly: 19. Milam (Kutálek), 22. Blackwater (Rzavský), 32. Krištof (Mezei, Ordzovenský) – 15. J. Kováčik (Šišovský), 29. Šišovský (Kytnár)
  • Rozhodovali: Goga, Novák – Krajčík, Tvrdoň
  • Vylúčení: 5:3
  • Presilovky: 1:0
  • Oslabenia: 0:0
  • 3217 divákov
  • Nitra: Lawson – Rýgl, Mezei, Ordzovenský, Milam, Korím, Versteeg, Michal Pupák – T. Mikúš, Krištof, Paulovič – Kutálek, Blackwater, Rzavský – Luciani, J. Ručkay, Csányi – Cope, Šille, Miroslav Pupák
  • Zvolen: Nieminen – Drgoň, Ross, Hraško, J. Kováčik, Ťavoda, Wharton, Bokroš, Andersons – Coffman, Steen, Obdržálek – Šišovský, Kytnár, Michal Chovan – Kelemen, L. Jurík, Síkela – Török, Fekiač, Ďaloga

Pozrite si v priloženej fotogalérii zábery zo zápasu!

V OBRAZOCH: Napätý duel Zvolena s Nitrou. Pozrite si momenty zo zápasu