Iné športy

Mladé talenty z nášho mesta sa opäť predviedli. Pretekári zabojovali o medaily na medzinárodnej súťaži a takto to dopadlo!

Ilustračný obrázok k článku FOTO: Medailové hody zvolenských plutvových plavcov. Získali niekoľko cenných kovov
2
Zdroj: KŠP Calypso Zvolen

V dňoch 10.-11. februára 2018 sa osem plavcov KŠP Calypso Zvolen v zložení Katarína Oklepková, Lucia Oklepková, Ema Vosáhlová, Hugo Gál, Rudolf Bazala, Filip Bazala, Timur Kugler, Viliam Balkovský a dvoch trénerov, Miroslavy Oklepkovej a Ing. Vratislava Hastíka, spolu s niekoľkými rodičmi zúčastnilo na medzinárodných pretekoch v plutvovom plávaní a BiFi v Čechách, v Ždári nad Sázavou v štvorboji o Ždársky gumák.

Pri celkovej účasti 14 klubov z Čiech a Slovenska a zhruba 150 pretekárov sa naši pretekári vôbec nestratili a príjemne prekvapili. Vďaka svojej chuti vybojovať si čo najlepšie umiestnenie, siedmi naši plavci pretavili svoje úsilie na tréningoch vo všetkých štartoch na svoje osobné rekordy, niekedy s poriadnymi zlepšeniami svojich osobákov.

Najúspešnejším z našich podľa umiestnení boli Viliam Balkovský s jednou zlatou a troma striebornými umiestneniami, v štvorboji tesne tretí, druhý je Hugo Gál s troma striebornými umiestneniami a jedným bronzovým, v štvorboji druhý, tretia je Ema Vosáhlová s dvomi bronzovými umiestneniami a po jednom bronzovom umiestnení získali Katarína a Lucia Oklepkové.

• Oklepková Lucia 2006 BiFi 100 m 9. 01:03,58 200 m 4. 02:14,35

PP 50 m 6. 00:26,08 100 m 3. 00:55,53 celkove v štvorboji siedma V kategórii C 14–15 roční :

• Bazala Rudolf 2006 BiFi 100 m 10. 01:01,12 50 m 9. 00:28,00

PP 50 m 10. 00:26,31 100 m 5. 01:00,92 celkove v štvorboji dvanásty

• Oklepková Katarína 2002 BiFi 100 m 5. 01:02,67 50 m 5. 00:27,59

PP 50 m 4. 00:24,58 100 m 3. 00:54,42 celkove v štvorboji štvrtá

V OBRAZOCH: Úspech zvolenských plutvových plavcov