Zvolenskí hokejisti opäť potešili fanúšikov. Na domácom ľade si schuti zastrieľali a zvíťazili.

Ilustračný obrázok k článku FOTO: Napínavý duel pod Pustým hradom. Zvolenčania zdolali Budapešť a majú 3 body
5

Favorit vyhrával po 1. tretine len toľko, koľko si zaslúžil. Po góloch Kytnára a Šišovského akoby si myslel, že ďalšie budú padať zákonite a že sa o ne nemusí ani poriadne pričiniť. V 17. min prišiel trest, v presilovke Burtovu strelu pohotovo stečoval Brown a vniesol do zápasu aj napätie. Zvolenčania najmä pri druhom góle ukázali kombinačnú zrelosť, inak sa do nej nepúšťali a nechali súpera až príliš veľa hrať. Veľkorysú ponuku využil, keď jeho gólu predchádzali aj šance, dvakrát Bodóa a Klempu. Pred prestávkou sa ešte Vandas pokúsil upokojiť situáciu, no stav v dobrej príležitosti nezvýšil.

V druhej tretine napätie zostalo a domáci sa opäť akoby pohrávali s výsledkom. Najskôr už po 15 sekundách umožnili úplne voľnému Dansereauovi strieľať na Tomeka. V 24. min P. Halama dorazil puk do siete, zdalo sa, že súperovi Zvolenčania odskočia, mali na to príležitosť dva razy aj v presilovkách, no stal sa úplný opak. V 33. min ešte spálil šancu Nagy a v 37. min zužitkoval nahrávku Dansereaua spred bránky Bodó.

Jednogólové vedenie v tretej tretine mohol zmeniť Kytnár v 42. min, svoj prienik však zbytočne skomplikoval prihrávkou. Bránka Maďarov bola pre Zvolenčanov akoby zakliata a dlho odolávala ich strelám, navyše v 52. min sa presadil strelou pod žŕdku v presilovke Dansereau. Až záver bol pre Zvolenčanov typický, v 54. min M. Halama strečoval do bránky strelu Ulrycha a pri power play hostí v 60. min do prázdnej bránky spečatil výsledok M. Chovan.

Andrej Podkonický, tréner Zvolena: „My sme vedeli, že to bude ťažký zápas, Budapešť bola nepríjemná v protiútokoch. Za stavu 3:1 sme mali strašne veľa šancí, no urobili sme chybu, a dvakrát inkasovali. Som veľmi rád, že sme to nakoniec zvládli, vyzdvihnúť by som chcel štvrtú lajnu s výborným výkonom, hrala jednoducho a z toho pramenili aj šance.“

Gergely Majoross, tréner MAC: „V poslednom čase málo strieľame gólu, teraz sme chceli byť agresívnejší, no úplne sa nám to nepodarilo. Je to úplne iná úroveň, čiže musíme ísť od zápasu k zápasu, a to je dlhý proces, zvykáme si a snažíme sa zlepšovať za pochodu. Strelili sme tri góly, čo by mohlo aj stačiť na víťazstvo, no nestačilo.“

Patrik Halama, strelec gólu vo svojej premiére v súťaži: „Je to neopísaný pocit, strelil som gól a navyše sme vyhrali. Bojovali sme až do konca, súper veľa korčuľoval, napádal, v tom bol najviac nepríjemný. Doma bude oslava, gólovo sa presadil aj môj brat Marko. Inak som sa na ľade cítil veľmi dobre, zahrať si s bratom je úžasné. Hralo sa mi dobre, aj keď je stále čo zlepšovať. Mojou prednosťou je bojovnosť, oddať sa tímu, z toho najviac ťažím.“

HKM Zvolen – MAC Budapešť 5:3 (2:1, 1:1, 2:1)

• Góly: 2. Kytnár (Zuzin), 9. Šišovský (Špirko, Pöyhönen), 24. P. Halama (Vandane, Zeleňák), 54. M. Halama (Ulrych, Andrisík), 60. M. Chovan – 17. Brown (Burt), 37. Bodó (Dansereau), 52. Dansereau (Brown)
  • Rozhodoval:i Sta­no, Fridrich – Durmis, J. Tvrdoň
  • Vylúčení 3:4
  • Presilovky: 0:2
  • Oslabenia: 0:0
  • 1767 divákov
  • HKM Zvolen: Tomek – Vandane, Pöyhönen, Růžička, Zeleňák, Roman, Drgoň, Čarnaok, Ulrych – Vandas, Špirko, Šišovský – Lušňak, Holovič, Petráš – Zuzin, Kytnár, Chovan – P. Halama, M. Halama, Andrisík
  • MAC Budapešť: Rajna – MacAulay, Garát, Burt, Vokla, Bukor, Pozsgai, Fejes – Dansereau, Brown, Klempa – Terbócs, Nagy, Pápa – Bodó, Langkow, Szabad – Odnoga, Kreisz, Majoross

Pozrite si v priloženej fotogalérii zábery zo zápasu!

V OBRAZOCH: Duel HKM Zvolen - MAC Budapešť zachytený na fotkách