FOTO: Neznámy vodič vo Zvolene zrazil chodkyňu. Ťažko zranená žena neskôr zomrela

Polícia prosí svedkov o pomoc pri objasňovaní dopravnej nehody. Pozrite, ako k nej došlo podľa mužov zákona došlo!

Polícia vo Zvolene vyšetruje dopravnú nehodu, ktorá sa stala 16. februára 2018 v čase okolo 10:30 na parkovisku za obchodným domom Prior na Ul. SNP vo Zvolene. „Doposiaľ neznámy vodič viedol neznáme motorové vozidlo, nezisteného evidenčného čísla a značky, pričom na parkovisku za obchodným domom Prior vo Zvolene, počas cúvania narazil do 85-ročnej chodkyne zo Zvolena, ktorá chcela prejsť z chodníka cez parkovisko,“ uviedla banskobystrická krajská policajná hovorkyňa Mária Faltániová.

„Po náraze chodkyňa spadla na zem, neznámy vodič s neznámym vozidlom na mieste zastavil, postavil poškodenú na nohy a keďže nežiadala žiadnu inú pomoc z miesta nehody odišiel. Pri dopravnej nehode došlo k ťažkému zraneniu chodkyne, ktorá 6. marca 2018 vo večerných hodinách zomrela. Polícia vo Zvolene začala trestné stíhanie vo veci prečinu ublíženia na zdraví,“ pokračovala hovorkyňa.

„Žiadame neznámeho vodiča, aby sa prihlásil na polícii ako aj prípadných svedkov tejto dopravnej nehody, aby nám poskytli akékoľvek informácie, ktoré nám pomôžu nehodu objasniť a zistiť totožnosť vodiča uvedenej dopravnej nehody,“ dodala Faltániová so slovami, že svedkovia sa môžu ozvať telefonicky na t. č. 158, prípadne osobne na ktoromkoľvek útvare Policajného zboru.

Zdroj: Dnes24.sk