Rôzne Správy

FOTO: Nové fasády aj učebné pomôcky. Škola v Očovej prešla veľkými zmenami

Základná škola s Materskou školou Mateja Belu - Funtíka v Očovej zmenila tvár. Ďalšie projekty obnovy ju ešte čakajú.

Ilustračný obrázok k článku FOTO: Nové fasády aj učebné pomôcky. Škola v Očovej prešla veľkými zmenami
5
Galéria
Zdroj: TASR

Objekty Základnej školy s Materskou školou Mateja Belu – Funtíka v Očovej, prechádzali postupne výraznou obnovou od roku 2009, a to najmä za prispenia finančných príspevkov z eurofondov. Štyri budovy školy zmenili tvár, keď sa zateplili, vymaľovali fasády a čiastočnými zmenami prešiel aj ich interiér. Škola sa tiež dovybavila učebnými pomôckami.

„Aktuálne máme schválené ďalšie projekty, ktoré budú financované z prostriedkov Európskej únie. Jedná sa o obnovu našej telocvične a trávnika na multifunkčnom ihrisku,“ hovorí riaditeľka Anna Sojková. Schválená je tiež podpora projektu vybudovania novej polytechnickej učebne a dovybavenie fyzikálno-chemickej a jazykovej učebne. „Mimo možnosti čerpania prostriedkov z EÚ máme podaný ešte aj projekt na zriadenie detských ihrísk pri základnej aj materskej škole,“ doplnila.

Škola sa však zapája do väčšiny projektov, ktoré majú za cieľ zlepšiť prostredie školy či vzdelávanie žiakov. Jedným z úspešných je v očovskej škole aj PRINED (Projekt inkluzívnej edukácie), ktorý má za úlohu výrazne podporiť inkluzívne prostredie v MŠ a ZŠ a zabezpečiť neoprávnené zaraďovanie žiakov do systému špeciálneho školstva. Zo 181 žiakov očovskej školy tvoria totiž aktuálne asi 15 percent rómske deti, ktoré prostredníctvom projektu získavajú lepšie možnosti na vzdelávanie.

Pozrite si v priloženej fotogalérii zábery zo Základnej školy s Materskou školou v Očovej!

V OBRAZOCH: Základná škola s Materskou školou v Očovej
5
Galéria
Zdroj: TASR
Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie