Soňa Úreková Futbal

Zvolenskí športoví fanúšikovia sa môžu radovať z nového futbalového štadiónu. Práve na ňom sa odohral aj prvý domáci zápas sezóny. Pozrite si FOTO!

Ilustračný obrázok k článku FOTO: Nový futbalový štadión pokrstený: Zábery z domácej premiéry Zvolenčanov
Zdroj: Miloš Masarik

Zrekonštruovaný futbalový stánok Zvolenčanov bol uplynulú sobotu pokrstený ako sa patrí. V otváracom zápase futbalovej sezóny si sily na novom ihrisku zmerala zvolenská MFK Lokomotíva s FK Spišská Nová Ves. Zvolenčania na domácej pôde excelovali, čo dokazuje aj samotný výsledok. Na čerstvo zrekonštruovaný štadión sa prišlo pozrieť okolo 400 divákov.

Rýchly nástup

Hráči MFK Zvolen útočili už od začiatku. Domáci Sukisa po troch minútach hry vystrelil takmer presne, no na prvý úspešný zásah v zápase to nestačilo, nad brankárom zo Spiša sa zatriaslo len brvno. O prvý gólový zápis sa postaral Zvolenčan Safianyk presnou strelou k ľavej žrdi.

Ďalšia gólová radosť prekvapila súperovho brankára takmer na rovnakom mieste. Po nevydarenej prihrávke FK Spišskej Novej Vsi bol na správnom mieste opäť Sukisa, uvoľnene sa dostal až k bráne a tentokrát zakončil presne pod brvno. Už v devätnástej minúte prvého polčasu viedli domáci 2:0.

Víťazné zakončenie

Diváci určite ocenili prácu prvého úspešného strelca Safianyka, ktorý predviedol famózny futbalový výkon. V dvadsiatej štvrtej minúte prihral voľnému Čerymu, a ten zakončoval presne a neľútostne.

V druhej polovici hry sa ozvali aj hostia. Prvý presný zásah z ich strany padol z kopačky Baroša v päťdesiatej štvrtej minúte. Domáci brankár Jenčo teda neodchádzal z vychytanou nulou na konte. Hostia si vypracovali štyri dobré príležitosti, no Spišiakov v sedemdesiatej minúte schladil Sudimak, ktorý potrestal zaváhanie súperovho brankára a definitívne upravil výsledné skóre na 4:1.

MFK Zvolen 4:1 FK Spišská Nová Ves