FOTO: Pod Zoborom rozhodol bleskový gól. Zvolenčania nedokázali ani skórovať

Nadstavbová časť Doxxbet ligy sa dostala do svojej polovice. MFK Lokomotíva Zvolen vycestovala pod Zobor, kde čelila Nitranom..

Rastislav Búgel
Ilustračný obrázok k článku FOTO: Pod Zoborom rozhodol bleskový gól. Zvolenčania nedokázali ani skórovať
Foto: Rastislav Búgel

Zápas zo spodnej polovice postupovej skupiny priniesol počas siedmeho kola meranie síl domácej Nitry a hostí zo Zvolena. Hosťujúci celok figuroval na siedmom mieste ligovej tabuľky, Nitra na deviatom. Pre Zvolen sa jednalo o zápas, v ktorom mohli jeho hráči zabojovať o vyššie pozície. Nitra naopak potrebovala dohnať stratu na vyššie postavené celky.

Niekoľko fanúšikov sa ešte len usádzalo na svoje miesta na tribúne a už sa menil stav zápasu. Bleskovým gólom sa o vedenie postaral domáci futbalista Márius Charizopulos, ktorý už v druhej minúte strieľal úvodný gól stretnutia siedmeho kola (1:0). Domáci futbalisti boli pri chuti a do konca polčasu si vypracovali niekoľko sľubných šancí. Hostia sa do nitrianskeho pásma dostávali len s problémami. Do šatní odchádzali oba celky za stavu 1:0 v prospech domáceho tímu.

Nitrania Zvolen nepustili do vyloženej šance ani v druhom dejstve. Taktovku držali v rukách domáci futbalisti. Napätie rástlo a žlté karty uvidelo hneď niekoľko hráčov. Po niekoľkých zahodených šanciach prišiel druhý gól z kopačiek FC Nitra. Postaral sa oň Andrej Ivančík (2:0). Zvolen sa k záverečnému tlaku nedostal, Nitrania ohrozovali jeho bránu neprestajne.

FC Nitra – MFK Lokomotíva Zvolen 2:0 (1:0)

Góly: 2. Charizopulos, 67. Ivančík

Rozhodoval: Nemček

Žlté karty: Charizopulos – Čejtei, Menich, Fuják, Davlašelidze, Daško

Čítajte tiež:

Zvolenskí poslanci a hokejisti HKM o majstrovstvách: Kto fandí až príliš hlučne a ako veria našim?

Foto: Rastislav Búgel

Zdroj: Dnes24.sk