FOTO: Transparenty, odkazy aj rozhovory... Toto sa dialo na bystrickom námestí

Hoci sa celoslovenské protesty v piatok nekonajú. v Bystrici sa predsa zišli ľudia na námestí. Takto to tam vyzeralo!

Jakub Forgács

V piatok podvečer vyšli Bystričania opäť do ulíc. O 17:00 odštartovalo na Námestí SNP podujatie Banská Bystrica sa pripravuje na slušné Slovensko. V tomto prípade sa však nejedná o rovnaké protestné zhromaždenie, aké sme pravidelne zažívali v uplynulých týždňoch.

„Posledné týždne sme na námestí rozprávali my. Dnes chceme dať príležitosť, aby sa vyjadrili aj ostatní ľudia,“ uviedla pre spravodajský portál Bystrica 24 Martina Strmeňová, organizátorka z iniciatívy Nie v našom meste.

Tentoraz nebolo na námestí pripravené pódium ani rečníci. Organizátori protestu sa zhovárali s okoloidúcimi, ktorí im mohli zanechať odkaz alebo napísať, čo si myslia o aktuálnom dianí na Slovensku. Odkazy a sviečky, ale aj kvety nechávali okoloidúci aj pre zavraždeného novinára Jána Kuciaka a jeho priateľku Martinu Kušnírovú.

Zároveň vznikali pod rukami ľudí priamo na námestí nové transparenty, ktoré budú použité na nedeľnom proteste v Bratislave. Tie nesú nápisy ako „pomáhať a chrániť, nie mafiu“, „pozeráme vám na prsty“, ale aj „všetci sme za slušné Slovensko“.

Pozrite si v priloženej fotogalérii zábery z protestu na bystrickom námestí!

Odporúčame