Jakub Forgács Hokej

Zvolenskí hokejisti v posledných zápasoch ukázali silu. Poradili si so Žilinou aj doma s Nitrou. Ako sa im darilo na výjazde v Košiciach?

Ilustračný obrázok k článku FOTO: Zvolenčania bojovali na ľade Košíc. Strelecky sa však presadiť nedokázali
6

Prvá tretina zápasu druhého tímu s piatym divákov príliš nenadchla. Viac z hry mali domáci hráči, šance Biceka či Boltuna však zostali nevyužité. Bezgólové skóre sa nezmenilo ani po presilovkách Zvolenčanov v 12., resp. Košičanov v 14. minúte.

Zvolenčania si v úvode druhej časti vypracovali niekoľko príležitostí, Habal však viacerými zákrokmi podržal svoj tím. Presilovka Košičanov v 29. minúte priniesla sľubnú príležitosť Zvolenčana Juríka, ale ani on neprekvapil domáceho brankára. V 38. minúte v situácii dvoch proti dvom prebral Vargovu prihrávku Nagy, aj so šťastím sa zbavil obrancu Krejčiho a prestrelil Šimka – 1:0.

V 47. minúte si hostia vytvorili tlak, do nádejnej príležitosti sa dostal Lukáš Novák, ale pokusom spomedzi kruhov neuspel. O vyrovnanie sa snažil aj Sikela, ale aj jeho bekhendový pokus Habal zmaril. V 54. minúte, počas štvrtej presilovky hostí, sa hralo pred Habalom, ani strelecký pokus Majdana však košického brankára neprekvapil. Šance hostí na bodový zisk výrazne klesli v 58. minúte. Bartoš zaviezol puk do útočného pásma a prihrávku od skúseného veterána pred odkrytú bránku využil Tibor Varga – 2:0. Hostia v závere zápasu skúsili aj hru so šiestimi hráčmi, ale brankárovi Habalovi už piate čisté konto v sezóne nepokazili.

Rostislav Čada, tréner HC Košice: „Zápas sme zvládli vďaka bojovnosti, charakteru a hernej disciplíne hráčov. Dôležité bolo, že sa nám podarilo streliť prvý gól. Pochváliť chcem brankára Habala, ktorý podal výborný výkon.“

Milan Staš, tréner HKM Zvolen: „Do Košíc sme išli s veľkým odhodlaním bodovať. Podriadili sme tomu celú taktiku. Chlapci ju aj plnili, naša hra bola dobrá. Domácich sme prestrieľali, žiaľ, našej hre chýbalo korenie hokeja – góly. Chlapcom musím poďakovať za bojovnosť. Myslím si, že sme dnes zanechali omnoho lepší dojem, ako v predošlom zápase v Košiciach.“

HC Košice – HKM Zvolen 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)

• Góly: 38. Nagy (Varga), 58. Varga (Bartoš, Klíma)
  • Rozhodovali: Novák – Bednár, Gavalier
  • Vylúčení: 4:5
  • Presilovky a oslabenia: 0:0
  • 4255 divákov
  • HC Košice: Habal – Dudáš, Deyl, Koch, Šedivý, Jankovič, Matejka, Vašíček – Bicek, Suja, Nagy – Milý, Boltun, Šoltés – Varga, Klíma, Hričina – Vrábeľ, Bartoš, Novotný – Hruška
  • HKM Zvolen: Šimko – Krejči, M. Novák, Valenta, Hraško, Plechanov, L. Dubeň, Habšuda, Hataš – L. Novák, Zuzin, Klhůfek – Majdan, L. Jurík, Šišovský – Žilka, Síkela, Ďaloga – Tatár, Jakubík, Iždinský

Pozrite si v priloženej fotogalérii zábery zo zápasu Košíc so Zvolenom!

V OBRAZOCH: Zvolenčania bojovali o body na ľade Košíc