Nicole Regecová Samospráva

FOTO: Zvolenčania opäť vo veľkom plnia fľaše: Staničný medokýš zrekonštruovali

Medokýš vedľa stanice sme častokrát videli v zúboženom stave. Ak však k nemu zavítate teraz, možno budete zaskočený. Miesto totiž prešlo radikálnou premenou!

Ilustračný obrázok k článku FOTO: Zvolenčania opäť vo veľkom plnia fľaše: Staničný medokýš zrekonštruovali
Zdroj: Nicole Regecová

Medokýš pri železničnej stanici pod Pustým hradom sme mali možnosť vidieť už vo všelijakom stave. Väčšinou to nebol pekný pohľad. Nedávno sa však miesto akoby zmenilo na nepoznanie. Mesto prameň vyčistilo a zrekonštruovalo.

„Prameň bol naposledy rekonštruovaný v deväťdesiatych rokoch, takže rekonštrukcia bola naozaj na mieste. To tiež z dôvodu, že ide o obľúbené a Zvolenčanmi vyhľadávané miesto a prameň s dobrou chuťou. Sme radi, že je opätovne k dispozícii,“ vysvetľuje hovorkyňa mesta Eva Ježovičová.

My sme na mieste narazili sme na dôchodcov, ktorí si plnili fľaše. „Ľudia si tu celý deň napĺňajú fľaše. Medokýš je chutný, ale nie tak ako pred 40 rokmi,“ okomentovala Janka (67). „Dobre, že sa to vyriadilo, no mali by tam dole dať nejakú lištu. Voda strieka všade naokolo a hromadí sa, zle sa nalieva – veď skúste ísť dole. Ale to sa tak všade na Slovensku robí…“ mávol rukou Ivan (70).

Pristavil sa aj Zvolenčan Peter (35). Ten sa len rýchlo napil. „Po ceste vlakom dobre padne osvieženie, veď je to zdravé. Konečne to tu vyriadili,“ usmial sa.

Pozrite si v našej fotogalérii, ako vyzerá vynovený medokýš!

Čítajte tiež:

Pozemky za zvolenskou Europou sa dražiť nebudú. Ako ich chce získať mesto?

Zvolenskí poslanci rozhodli. Sťažnosť ohľadom verejnej súťaže vyriešená

FOTO: Staničný medokýš konečne zrekonštruovaný a vyčistený
5
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie