Hokejisti spod Pustého hradu robia radosť fanúšikom. Opäť zvíťazili a domov si vezú tri body.

Ilustračný obrázok k článku FOTO: Zvolenčania predĺžili víťaznú šnúru. Triumfovali aj v Nových Zámkoch
9

Prvú vyloženú príležitosť v stretnutí tretieho tímu ligy s lídrom spálil vo 4. minúte domáci Hruška, ktorý poslal puk len do hrude súperovho brankára. Na druhej strane nezakončil z prvej Zuzin a niekoľko okamihov neskôr neuspel s tečom ani Petráš. V prvej tretine sa hral rýchly hokej, útoky sa prelievali zo strany na stranu. V 11. minúte mali Novozámčania možnosť hrať presilovku. Tú sa im aj podarilo využiť, keď z ľavej strany umiestnil puk do siete Ordzovenský.

Obe mužstvá pokračovali v bojovnom výkone aj v druhom dejstve. Už po piatich minútach sa Zvolen dočkal vyrovnania, keď dorážkou vlastnej strely uspel Petráš. Zvýšiť zvolenské vedenie mohol Patrik Halama, ale jeho bekhend smeroval len do Košarišťana. Zvolenčania pokračovali v nebezpečnom obliehaní domácej brány. Marco Halama ešte proti Košarišťanovi neuspel, no Šišovský už namieril presne do pravého horného rohu jeho brány. Vzápätí mohol vyrovnať Jurík, ale puk netrafil ideálne.

V treťom dejstve sa ako prví presadili domáci hokejisti – v 46. minúte vyrovnal v presilovke svojím prvým tipsportligovým gólom kanadský obranca Kudla. Zvolenčania sa odmietali zmieriť s deľbou bodov, rovnako tak domáci. Hlavne Štrauchova príležitosť v 53. minúte volala po góle. Päť minút pred koncom predsa len strhli Zvolenčania definitívne vedenie na svoju stranu, čo 3 minúty pred koncom potvrdil gólom Zuzin. Hostia tak z Nových Zámkov odišli s plným bodovým ziskom a upevnili si miesto na špici ligovej tabuľky.

Hlasy po zápase

Jerguš Bača, asistent trénera Nových Zámkov: „Bolo to veľmi vyrovnané stretnutie, na oboch stranách bolo množstvo šancí. Paradoxne, aj keď sme vyhrávali 1:0, v tretej tretine sme to museli doťahovať. Mali sme šance uchmatnúť nejaký bodík, ale dve individuálne chyby a nepremenené šance rozhodli o tom, že Zvolen si odnáša plný počet bodov. Oslabenia nám išli, ale druhý inkasovaný gól tesne po skončení zvolenského oslabenia bol pre nás zrejme kľúčový. Verili sme v to, že zápas dotiahneme do bodového konca, žiaľ, nepodarilo sa to.“

Andrej Podkonický, tréner Zvolena: „Myslím, že dnes sme videli veľmi dobrý hokej. Obe mužstvá si dnes za hry 5:5 vytvorili príležitosti. My sme mali trošku viac hry v prvej tretine v hre 5 na 5, v druhej nás Zámky trochu zatlačili. Dnes sme nehrali dobre oslabenia, dostali sme z nich góly. Rozhodol náš gól na 3:2, v tretej tretine to bol vyrovnaný hokej. Chcem poďakovať chalanom za výborný výkon a víťazstvo.“

MHC Mikron Nové Zámky – HKM Zvolen 2:4 (1:0, 0:2, 1:2)

• Góly: 12. Ordzovenský (Rogoň, Nejezchleb), 46. Kudla (Hruška, Andersons) – 25. Petráš (Růžička, Drgoň), 34. Šišovský (Růžička, Lušňák), 55. Petráš (Špirko), 57. Zuzin (Kytnár, Chovan)
  • Rozhodovali: Baluška, Goga – Synek J. Tvrdoň, vylúčení: 2:4
  • Presilovky: 2:0
  • Oslabenia: 0:0
  • 2165 divákov
  • Nové Zámky: Košarišťan – Andersons, Kudla, Hain, Juraško, Ordzovenský, Novák, Henderson, Hatala – Pospíšil, Hruška, Štrauch – H. Ručkay, Zbořil, Jurík – Nejezchleb, Urban, Rogoň – Jakúbek, Fábry, Bajtek
  • Zvolen: Skapski – Ulrych, Vandane, Růžička, Zeleňák, Pöyhönen, Drgoň, Dubina – Handlovský, Špirko, Vandas – Šišovský, M. Halama, Lušňák – Zuzin, Kytnár, Michal Chovan – P. Halama, S. Petráš, Andrisík

Pozrite si v priloženej fotogalérii zábery zo zápasu!