Gólové hody Zvolenčanov na Liptove. Súperovi nepomohli ani 2 trestné strieľania

Hokejisti HKM Zvolen zvíťazili v stredajšom zápase 48. kola Tipsport Ligy na ľade MHk 32 Liptovský Mikuláš jednoznačne 5:1.

Ilustračný obrázok k článku Gólové hody Zvolenčanov na Liptove. Súperovi nepomohli ani 2 trestné strieľania

Zvolenčania položili základ víťazstva už v úvodnej tretine. Prvú šancu si vypracovali v 7. minúte, keď po strele Mráza dorážal zblízka Štrauch, domácich podržal brankár Romančík. Ten o minútu neskôr zlikvidoval aj blafák Betkera po samostatnom úniku zvolenského obrancu. V 12. min to už hosťom vyšlo, tesne po vypršaní trestu Nemca prihral McPherson Mikúšovi, ktorý strelou z prvej nedal šancu Romančíkovi – 0:1. O štyri minúty neskôr viedol HKM už o dva góly, keď McPherson v početnej výhode úspešne tečoval strelu Trottera.

V 22. min mohli domáci znížiť, no Haluška namieril presne do hrude Tomeka. V 25. min sa tešili hostia z tretieho gólu v Romančíkovej sieti, ten ešte dokázal zneškodniť strelu Meliška, ale na následnú dorážku Mráza už nemal nárok. Krátko na to unikol obrane hostí Vybiral, zozadu ho fauloval Kubát a hlavný arbiter nariadil trestné strieľanie. Pri ňom domáci útočník zvolil blafák, no bekhendom trafil iba Tomekov betón. Mikulášania zacítili, že by ešte mohli niečo urobiť so zápasom. Pridali v aktivite a v 29. min sa dočkali gólovej odmeny, keď po krídelnej akcii Surového prekonal Tomeka Tamáši – 1:3. V 38. min sa predral do úniku McPherson, Romančík ho ale dokázal zastaviť.

Liptáci mali šancu zdramatizovať duel v 49. min, keď J. Mikúš iba seknutím zastavil prienik Tamášiho a rozhodcovia druhýkrát v zápase nariadili trestné strieľanie. Namiesto faulovaného hráča sa k puku postavil Uhrík, ktorý sa snažil rozpohybovať Tomeka, ale trafil brankára iba do vyrážačky. Vzápätí prišiel trest v podobe štvrtého gólu HKM. Nahodenie Corrina šikovne tečoval pomedzi Romančíkove betóny Trotter. Domáci sa naďalej trápili v koncovke, v 53. min rozozvučal žŕdku Nechaj. Zvolenčania zvládli záver zápasu bez problémov. Záverečné slovo mal McPherson, ktorý v 56. min po vyhratom buly Trottera napálil puk do horného rohu domácej bránky – 1:5.

MHk 32 Liptovský Mikuláš – HKM Zvolen 1:5 (0:2, 1:1, 0:2)

• Góly: 29. Tamáši (Surový, Romančík) – 12. J. Mikúš (McPherson), 16. McPherson (Trotter), 25. B. Mráz (Meliško, Marcinek), 49. Trotter (Corrin, Štrauch), 56. McPherson (Trotter)
  • Rozhodovali: Stano, Kókai – Jedlička, Kis-Király
  • Vylúčení: 4:4 na 2 min, navyše Kolenič (Zvolen) 10 min za napadnutie zozadu
  • Presilovky: 0:2
  • Oslabenia: 0:0
  • 650 divákov.
  • MHk 32 Liptovský Mikuláš: Romančík – Kramár, Smutný, Nemec, Roman, Mezovský, Droppa, Dlugoš, Božoň – Surový, Tamáši, Ru. Huna – Oško, Piatka, Vybiral – Haluška, Uhrík, Nechaj – Michalík, Lištiak, Nespala
  • HKM Zvolen: T. Tomek – Stephenson, Betker, Tomko, Corrin, Švarný, Kubát, Meliško – J. Mikúš, Trotter, Halama – Kelemen, B. Mráz, Štrauch – Parks, McPherson, S. Petráš – Kolenič, Tibenský, Marcinek