Jozef Sliacky Hokej

Góly padali až v poslednej tretine

HKm Zvolen - HK Poprad 3:1 (0:0, 0:0, 3:1)

Domáci si v úvode zápasu vytvorili tlak a už v 11. minúte mal gól na hokejke Haščák. V 15. min sa dostal sám pred domáceho brankára Klouda. Brankár Škrečko puk vyrazil. Vzápätí ho ohrozil tvrdou strelou Daniel Brejčák, ale ani on gól nedal. Na začiatku 2. tretiny tvrdo vystrelil Marcinek, na druhej strane Nagy, no nastrelili len brankára. V poslednej tretine sa po chybe domácej obrany k puku dostal Kopecký, prihral Mlynarovičovi a ten nikým neatakovaný dostal hostí do vedenia. Hráči HKm mali druhú výhodu presilovky 5:3 a Čierny delovkou poslal puk za chrbát Melicherčíka. O minútu už bolo 2:1, keď Pucher blafákom prekvapil hostí. V závere zápasu hral Poprad power-play a Kovář poslal puk do prázdnej bránky.

Góly: **52. Čierny, 53. Pucher, 59. Kovář – 43. Mlynarovič. **Rozhodovali: Ország – Kalina, Korba, vylúčení: 4:6, navyše: 48. Suchý (Poprad) 5+DKZ za narazenie kolenom, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, striedania: 48. bez Leskovjanského, 33. brankár Kristín 1 min za Škrečka (obaja Zvolen), 1200 divákov.

**ZVOLEN: **Škrečko – Čierny, Juraško, Valach, Hranáč, Bokroš, Ďaloga, Vosátko, Hraško – Kovář, Haščák, Chovan – Marcinek, Pucher, Škoda – Leskovjanský, L. Jurík, Baláž – Otčenáš, Cútt, Zuzin.

**Ernest Bokroš, tréner Zvolena: **„Vedeli sme, že príde kvalitný súper. Stabilne sme urobili hrubú chybu, čo súper využil. Potom sme využili presilovku a dotiahli sme zápas do víťazného konca.“

Ostatné výsledky: Nitra – Martin 7:3, Košice – Skalica 3:4, Slovan Bratislava – Banská Bystrica 1:2 pp.

1. Košice 18 12 2 2 2 68:28 42
  2. B. Bystrica 18 12 2 2 2 61:33 42
  3. Slovan 18 9 2 2 5 57:37 33
  4. Poprad 18 7 2 2 7 53:38 27

5. Zvolen 17 6 2 4 5 51:43 26 6. Martin 18 7 1 2 8 50:67 25 7. Žilina 17 7 1 0 9 46:54 23 8. Trenčín 17 6 2 1 8 39:56 23 9. Skalica 18 5 2 1 10 41:60 20 10. Nitra 18 4 2 2 10 43:56 18

**Dnes (v stredu 20. októbra o 17. hod.) hrá Zvolen na domácom ľade so slovenskou dvadsiatkou. **