Správy

Hasiči v BBSK mali za 24 hodín v súvislosti s počasím 40 zásahov

Celkovo zasahovalo 68 príslušníkov HaZZ a bolo nasadených 24 kusov hasičskej techniky.

Ilustračný obrázok k článku Hasiči v BBSK mali za 24 hodín v súvislosti s počasím 40 zásahov
3
Galéria

Celkom 40 zásahov za uplynulých 24 hodín mali príslušníci Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Banskobystrickom kraji v súvislosti s počasím, v ktorom dominovali búrky a silný vietor.

Popadané stromy a zatopené cesty

Ako uvádza Operačné stredisko Krajského riaditeľstva HaZZ v Banskej Bystrici, išlo prevažne o odstraňovanie spadnutých stromov zo štátnych ciest a miestnych komunikácií, odstraňovanie stromov ohrozujúcich rodinné domy, čerpanie vody zo zaplavenej štátnej cesty a odstraňovanie spadnutého stromu zo železničnej trate, do ktorého vrazila vlaková súprava.

V dôsledku uvedených udalostí došlo k zraneniu dvoch osôb. Išlo o úraz hlavy spôsobený pádom uvoľnenej plechovej krytiny z konštrukcie strechy na tribúne futbalového štadióna a zranenie rušňovodiča z dôvodu pádu stromu na železničnú trať a následného poškodenia čelného skla na rušni vlakovej súpravy.

Najviac zásahov mali hasiči v okresoch Poltár a Lučenec, zasahovali 12-krát, hasiči v okresoch Zvolen, Detva a Krupina zasahovali sedemkrát, rovnako aj hasiči v okresoch Žiar nad Hronom a Žarnovica.

Hasiči z Banskej Bystrice boli v teréne päťkrát. Celkovo zasahovalo 68 príslušníkov HaZZ a bolo nasadených 24 kusov hasičskej techniky.

Búrky nekončia

Búrky hrozia v pondelok popoludní najmä na strednom a východnom Slovensku. Informuje o tom Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) na svojej webovej stránke.

Výstraha prvého stupňa platí od pondelka 14.00 h do polnoci vo všetkých okresoch Banskobystric­kého, Košického a Prešovského kraja. Týka sa tiež niektorých okresov Trenčianskeho, Nitrianskeho a Žilinského kraja.

V daných lokalitách očakávajú meteorológovia búrky, prípadne búrky s krúpami, s úhrnmi zrážok 20 až 40 milimetrov.

Foto: FB Prezídium HaZZ

Zásah hasičov po búrke v katastri obce Hronská Dúbrava
3
Galéria
Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie