HKM dovolil Michalovciam len úvodný gól: Potom strieľali už iba Zvolenčania

Hokejisti Zvolena zvíťazili v piatkovom domácom zápase 19. kola Tipos extraligy nad Michalovcami 4:1.

Ilustračný obrázok k článku HKM dovolil Michalovciam len úvodný gól: Potom strieľali už iba Zvolenčania
Zdroj: Rastislav Búgel

Zvolenčania nastúpili bez zraneného najlepšieho strelca Puliša a v prvej tretine ťahali za kratší koniec. Viac šancí si vypracoval súper, od začiatku bol nebezpečnejší a Rahm sa v bránke nenudil. Najprv ho však zastúpil obranca Betker po koncovke Bartánusa, potom sa musel mať na pozore po strelách Chalupu a dorážke Töröka, puk priľahol napokon na čiare. Domáci pohrozili až v ôsmej minúte Bondrom, sám pred Tomekom neskóroval. Následne nevyužili presilovku a po nej pykali. Michalovciam totiž vyšla rýchla akcia, keď sa po prihrávke Hickmotta presadil z ľavého kruhu bez prípravy Lalancette. Druhý gól mohol pridať Regenda, keď takmer pokoril gólmana HKM pri ľavej žrdi. Východniari forčekovali príliš vysoko a to sa im vypomstilo 56 sekúnd pred prestávkou. Z ľavej strany unikal McPherson a hoci bol faulovaný Louisom, v páde stihol zakončiť a dostať puk za Tomeka – 1:1.

V strednom dejstve sa oba tímy nedokázali presadiť. Najprv bola aktívnejšia Dukla, Hickmott, Šoltés a Erkinjuntti recept na Rahma nenašli. Zvolenčania pohrozili v 27. minúte Chlepčokom, keď úradovala lapačka Tomeka. Následne hrali hokejisti spod Pustého hradu presilovku a v nej mali dve dobré príležitosti. Bondra neuspel zblízka a Kelemen tečoval puk tesne vedľa odkrytej bránky. V početnej výhode mali šancu i Michalovčania, z dorážky sa nepresadil Takáč. Záver tohto dejstva patril Zvolenu, Zuzin to skúšal z pravej strany a Kelemen sekundu pred prestávkou z medzikružia, Tomek bol proti.

Aj v tretej tretine mužstvá nepoľavili v nasadení, rýchlo korčuľovali a akcie sa sprvu striedali na oboch stranách. Postupne však získavali prevahu domáci hokejisti, miestami si vytvorili tlak. V 45. minúte McPherson spomedzi kruhov vypálil, brankár Dukly zasahoval ramenom. Kapituloval napokon o štyri minúty neskôr, keď Kubka poslal puk od modrej a Stupka ho bejzbalovým spôsobom poslal medzi žrde. Uplynulo iba 65 sekúnd a Zvolenčania sa presadili aj z presilovky. Tentoraz Melancon z pravého kruhu našiel Bondru, ktorý napodobnil v koncovke Stupku a zvýšil na 3:1. Hostia museli prepnúť na vyššie obrátky ak sa chceli ešte dostať do zápasu, ale nevyužili ďalšie dobré príležitosti v podaní Takáča, Southorna a Galamboša. V závere odvolali brankára, hrali v šestici, ale Southorn stroskotal na Rahmovi a 25 sekúnd pred koncom pridal poistku na opačnej strane do prázdnej svätyne súpera Bondra.

HKM Zvolen – HK Dukla Ingema Michalovce 4:1 (1:1, 0:0, 3:0)

• Góly: 20. McPherson (Zuzin, Melancon), 49. Stupka (Kubka), 50. R. Bondra (Melancon, McPherson), 60. R. Bondra (Mikúš) – 14. Lalancette (Hickmott, Erkinjuntti)
  • Rozhodovali: Baluška, M. Korba – Stanzel, Ľ. Šoltés
  • Vylúčení: 3:4
  • Presilovky: 1:0
  • Oslabenia: 0:0
  • Zvolen: Rahm – Hatala, Betker, Melancon, Ivan, Kubka, Hraško, Meliško – Kelemen, Mikúš, R. Bondra – Nuutinen, Helewka, McPherson – Tibenský, Zuzin, Stupka – Marcinek, Chlepčok, Ďuriš
  • Michalovce: T. Tomek – McCormack, Southorn, Mihálik, Ventelä, Louis, Ťavoda, Bdžoch – Hickmott, Lalancete, Erkinjuntti – Bartánus, Galamboš, D. Šoltés – Regenda, Mlynarovič, Takáč – Török, Češík, Chalupa

Hlasy po zápase

Peter Oremus, tréner Zvolena: „Odhodlanie na našej strane bolo od začiatku stretnutia, no nešli nám sprvu prihrávky a prehrávali sme často buly. Časom sa to všetko zlepšilo a za druhú polovicu stretnutia je naše víťazstvo zaslúžené. Návrat dozadu a obrana podporená brankárom bola výborná. Presadili sme sa aj vpredu, ukázali sme tam silu, čo je proti Michalovciam plus, keďže súper má výborné mužstvo. Dnes na našej strany prevyšovali plusy, takže môžeme byť spokojní.“

Ivan Droppa, asistent trénera Michaloviec: „Je to ťažko stráviteľná prehra pre nás, pretože po štyridsiatich minútach dominancie sme nevyužili šance. Mali sme dostatok možností na to, aby sme súperovi odskočili. V prvej tretine prakticky jeden nebezpečnejší útok na našu bránku skončil gólom. Musíme popracovať na premieňaní šancí, lebo za 120 minút sme dali iba jeden gól. To nám kazí plány, aby sme zbierali body. Niektoré veci sú dobré, niektoré musíme zlepšiť. Verím, že už v nedeľu šance využijeme a zabodujeme.“

Radovan Bondra, strelec dvoch gólov Zvolena: „Bol to ťažký zápas, Michalovce majú kvalitný káder. Začali sme ťažšie, hlavne prvú tretinu, no v druhej polovici stretnutia sme sa vrátili do hry a presadili sa. Ja sa snažím pomôcť tímu a som rád, že mi tam góly padajú. Teší ma, že bodujeme ako tím a už keď sa k tomu pribalia aj individuálne body, tak to teší ešte zvlášť. Vo Zvolene som maximálne spokojný.“

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.