Stanislav Černák Hokej

HKM Zvolen poskočil v rebríčku európskych klubov o 25 miest

V európskom rebríčku hokejových klubov sa tím HKM Zvolen v minulej sezóne umiestnil na 71. mieste. Oproti sezóne 2011/2012 sa posunul 25 miest. Informoval o tom oficiálny web klubu spod Pustého hradu.

Ilustračný obrázok k článku HKM Zvolen poskočil v rebríčku európskych klubov o 25 miest
Zdroj: TASR

Najlepším európskym hokejovým klubom sezóny 2012/2013 je podľa štatistikov tím Kontinentálnej hokejovej ligy SKA Petrohrad, ktorý vystriedal na čele víťaza Gagarinovho pohára z predchádzajúcich dvoch sezón Dinamo Moskva. Tretí je švédsky klub Skelleftea AIK a až štvrtý je finalista play off KHL Traktor Čeľabinsk, ktorému v minulosezónnom rebríčku patrila druhá priečka. V najlepšej desiatke je sedem družstiev nadnárodnej KHL a trio zástupcov najvyššej švédskej súťaže, píše sa na webe hkmzvolen.sk.

Najlepší z našich klubov je Slovan, HKM druhý

Najlepším slovenským klubom je na 33. mieste nováčik KHL z uplynulého ročníka Slovan Bratislava. Oproti minulej sezóne si polepšil o 24 priečok. Vďaka zisku slovenského titulu sa z 96. na 71. priečku posunul HKM Zvolen. Vicemajster z Košíc klesol z 54. na 80. miesto. V najlepšej stovke sú ešte HK Nitra (84.), Piešťany (91) a Skalica (97.). Ďalší extraligisti figurujú až v druhej stovke – Poprad (102.), Trenčín (107.), Banská Bystrica (110.), Žilina (137.) a Martin (166).

Poradie v 250 člennom rebríčku, zverejňuje pravidelne francúzsky portál hockeyarchives­.info. V tomto rebríčku zohľadňuje vystúpenia v domácich ligových súťažiach, ako aj na medzinárodných a domácich turnajoch počas celej sezóny. Renking zostavujú renomovaní hokejoví štatistici.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie