Stanislav Černák Hokej

Hokejová extraliga na obrazovkách STV: Prvý priamy prenos zo zápasu Zvolen - Nitra

Hokejová Tipsport extraliga sa vracia na obrazovky STV. Ako prvý zápas odvysiela verejnoprávna televízia duel 1. kola medzi našimi chlapcami a Nitrou. Stretnutie sa tak kvôli prenosu začne o pol piatej.

Ilustračný obrázok k článku Hokejová extraliga na obrazovkách STV: Prvý priamy prenos zo zápasu Zvolen - Nitra
Zdroj: Webnoviny.sk

Hokejová Tipsport extraliga sa vracia na obrazovky verejnoprávnej STV. Zástupcovia televízie a spoločnosti Pro Hokej sa dohodli na trojročnej zmluve, podľa ktorej odvysiela RTVS z najvyššej slovenskej súťaže týždenne minimálne jedno stretnutie a celé play-off. Okrem televízie RTVS bude venovať Tipsport extralige priestor aj vo svojom rozhlasovom vysielaní.

Televízne zápasy budú začínať o 16:30

„Spolupráca je dlhodobá a partnerská. Rokovali sme viac ako pol roka. Začíname s vysielaním už v nedeľu 15. septembra,“ povedal riaditeľ RTVS Václav Mika. Prvý prenos bude zo zápasu Zvolen – Nitra. Zápasy by sa mali v úvode sezóny dostať na obrazovky minimálne v nedeľu a začínať sa budú o 16.30 hod.

Slovenská televízia vlastnila vysielacie práva na domáci extraligový hokej do roku 2010. Následne sa od sezóny 2010/2011 riadiaci orgán najvyššej slovenskej hokejovej súťaže Pro Hokej dohodol s televíznymi stanicami Sport 1 a 2. Okrem televízie RTVS bude venovať Tipsport extralige priestor aj vo svojom rozhlasovom vysielaní. „Som rád, že sme dospeli k dohode, ktorá bude na prospech slovenského hokeja,“ tvrdí riaditeľ spoločnosti Pro Hokej Vladimír Paštinský. RTVS má okrem extraligy zazmluvnené na ďalšie tri roky aj prenosy z majstrovstiev sveta v hokeji.

Foto: ilustračné

Zdroj: Webnoviny.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie